Otázka

Může se týkat o reflux nebo neco jineho? Co s tim?

Dobry den uz delsi dobu se mi ve spanku nebo kdyz usinam zveda zaludek.Normalne jim ale tohle me vzbudi a musim polknout.Nezvracim,Muze se tykat o reflux nebo neco jineho? Co s tim? Moc dekuji.

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  10. říjen 2018.

  Dobrý den,

  Pokud nevolnost přetrvává déle jak tři dny  doporučuji navštívit odborného lékaře, který udělá potřebné vyšetření. Pokud se nejedná o žádná vážná onemocnění, může pomoci řada domácích prostředků stejně tak jako správná životospráva.

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki

Otázka

Obracím se na vás s žádostí o radu ohledně mého delší dobu trvajícího zdravotního problému.

Dobrý den vážený pane doktore/paní doktorko, obracím se na vás s žádostí o radu ohledně mého delší dobu trvajícího zdravotního problému. Jedná se o to, že mě před dvěma roky z ničeho nic vyskočilo doslova v křeči "jelito" mezi žebry, bylo to bolestivé a trvalo to asi 2 minuty než jsem toto zvláštní jelito zatlačila zpět kamsi pod žebra. Od té doby mě trápí tlak pod pravým žebrem a občasná křeč v trojúhelníku mezi žebry. Nyní po hmatu lze cítit otok nebo bulku velikosti míčku v těchto místech. Byla jsem na vyšetření na gastroskopii i kolonoskopii, na sonu břicha, žlučníku ale vše ok. Já však přesto cítím i vleže na břichu na pravé straně pod žebry bulku a ulevuji si lehnutím si na druhou stranu. Myslela jsem, když mě vzala tehdy poprvé křeč, že se mi nějaký sval v křeči vyvalil a čekala jsem, že se vstřebá, ale již je to 2 roky a křeč, která se objevuje v již zmíněném trojúhelníku je častější (cca 1x za 10 dní). Na gastru vyšetření také nic vážného, i zde jsem myslela, zda se nejedná o brániční kýlu, ale i toto bylo vyloučeno. Pane doktore, nemám žádné jiné vážnější zdravotní potíže, léčím se se zvýšenou funkcí štítné žlázy 3 roky a užívám denně 1 tbl Thyrozol 10. Zde mi paní endokrinoložka doporučuje operaci štítné žlázy. Prosím o váš názor, týkající se mého dotazu. Za každou vaši odpověď vám budu velice vděčná. S úctou a přáním hezkého dne.

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  3. říjen 2018.

  Dobrý den,

  Neváhejte opět s návštěvou lékaře. Ten určí přesnou příčinu vašich obtíží. Takto na dálku je to těžké posoudit.

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki

Otázka

Při endoskopii mi byl zjištěn duodenogastrický reflux

Dobrý den, při endoskopii mi byl zjištěn duodenogastrický reflux (trochu žluče v žaludku). Přes léčbu (Kinito, Apo-ome) apod., se stav nezlepšuje, spíš naopak, tlak pod pravým žebrem, pocity nevolnosti, nadýmání. Další vyšetření jako sonografie, CT a MGR byla negativní. Existuje účinná léčba nebo podle některých názoru i doktorů, se jedná o běžný zjev, kdy se žluč v žaludku vyskytuje, který není třeba řešit. Případně lze řešit operativně, nasazení bylinkové terapie apod. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  5. září 2018.

  Dobrý den,

  Ti lidé, kteří jsou po operaci žlučníku většinou maji reflux žluči, ale vyskytne se i u takových, kteří nebyli operováni, Je to jen funkční porucha, které mnohdy netřeba a ani se nedá řešit.

   

  S pozdravem 

  Dr. Podlupszki

Otázka

Už týden mě bolí břicho a bolest mi vystřeluje doleva

DOBRÝ DEN BOLÍ MĚ UŽ TÝDEN BŘICHO V NAD BŘIŠKU BOLEST MI VYSTŘELUJE DO LEVA DO PRAVA NA GASTRU JSEM BYLA TED NIC MI NEZJISTILI PÁLÍ MĚ STRAŠNĚ ŽÁHA NIC NEJÍM SUCHÉ ROHLÍKY BYLINKOVÝ ČAJ MÁM NETĚSNÍCÍ KARDII ALE TOHLE JSEM NIKDY NEMĚLA ZVRACÍM PROSÍM MŮŽE TO BÝT JINÁ PŘÍČINA TO PÁLENÍ MÁM KAŽDÝ DEN BOLEST V NADBŘIŠKU TAKÉ DĚKUJI

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  24. červen 2018.

  Dobrý den přeji,

  Když se Vám nezavírá kardia může to robit Vaše potíže. Třeba to řešit gastroenetrologom. Určitě vyšetření neodkládejte, protože stav se může stále více zhoršovat a situace se může vážněj zkomplikovat..

   

  S pozdravem 

  Dr. Podlupszki


Otázka

Vyšetření bylo před 3 dny, ale v této oblasti mě ještě stále bolí břicho

Vážený pane doktore! Před 3 dny jsem byla na vyšetření tlustého střeva, které mi doporučilo několik gastroenterologů kvůli opakující se bolesti pravé strany břicha a proměnlivému vyprazdňování. Kvůli problému se srdcem dělali vyšetření bez anestezie a tlumení bolesti. Jedna část střev byla velmi “zvrásněná”, a proto jsem v této oblasti měla nesnesitelné bolesti. Vyšetření bylo před 3 dny, ale v místě, kde mě „potrápili“, mě ještě neustále i píchá. Od vyšetření jsem si krvácení nevšimla, nemám ani teplotu a stolici jsem měla několikrát. Chtěla bych se zeptat, zda je normální že i po 3 dnech od vyšetření mám bolest v podbřišku, o co se může jednat a co se proti tomu může udělat. Jsem znepokojena, jestli nenastalo nějaké trvalé poškození, kdyby to byla perforace, to by se už zjistilo, že? Předem děkuji za Vaši odpověď!

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  15. červen 2018.

  Dobrý den přeji,

  Bolest je opodstatněná, avšak každým dnem by měla být mírnější. Nemyslím si, že se jedná o perforaci, to by mělo být po třech dnech už jednoznačné. Pokud však Vaše bolesti přetrvávají a nezmírní se ani jejich intenzita, určitě vyhledejte chirurga.

  S pozdravem

  Dr. Podlupszki

Otázka

Kterou kůru doporučujete při zánětu žaludku,jícnu a polypech?

Vážený pane doktore, kterou kůru doporučujete při zánětu žaludku,jícnu a polypech? A druhotně také úpravě hmotnosti / snížit hmotnost. / Děkuji za odpověď. S pozdravem Ludmila.

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  30. květen 2018.

  Dobrý den přeji,

  V ideálním případě by se měl dořešit nejdříve zánět, zda je třeba nasadit léčbu a následně podstoupit detoxikaci, která podpoří i ztrátu nadbytečných kilogramů. Nejvhodnější je kúra Toxiclean, protože obsahuje komplex účinných látek, které očistí organismus od toxinů a dodají mu potřebné látky. Do těla dostanete aminokyseliny, antioxidanty, rostlinné živiny a enzymy. Součástí jsou i probiotika, které podpoří střevní flóru a pomohou tělu, aby pracovalo správně, tedy i podpoří imunitní systém.

   

  S pozdravem

  Dr. Podlupszki

Otázka

Trápí mě reflux už několik měsíců

Zdravím pane doktore, chtěl bych se vás zeptat jestli má cenu když trpím gastroezofageálním refluxem už 10 měsíců, léky mě vůbec nepomáhaly,( možná jenom měsíc než si organizmus navykl ) tím myslím výslovně IPP ani prokinetika , vůbec si myslím že ty medikamenty za tu dobu co jsem s tím měl zkušenosti že spíše než pomáhají tak zhoršují čas čím déle se užívají a hlavně mají negativní vliv na střevní mikloflóru. Tak jsem se chtěl zeptat jestli program toxic clean pomůže, jelikož tam byli odkazy i na reflux u něho, popřípadě jestli by to nevadilo kdyby se tam zařadil i cleaninside ale tam koukám ze je tam obsažený česnek, pomeranč a máta, která by mohla vadit při refluxu . Děkuji vám za případnou radu .

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  23. duben 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  program je vhodný aj pri refluxe. Podporí správne fungovanie tráviaceho systému ako celku. Pritom sa však odporúča i zmeniť stravovanie a celkový životný štýl, aby sa proces liečby urýchlil. Reflux je spôsobený veľmi často práve nesprávnymi stravovacími návykmi a nepravidelnou stravou. Teda nárazové jedenie a zloženie potravín. Počas kúry do tela dostanete všetko potrebné. Základ je však strava, o tom ste však už bol pravdepodobne poučený svojim lekárom. Samozrejmosťou je pohyb, kedy sa črevá podporia v ich činnosti. Vylúčte úplne dráždivé potraviny.

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki

Otázka

Jak na nás působí komplikace po operaci?

Dobrý den, minulý rok jsem prodělala operaci žlučníku laparoskopicky, pak jsem dostala do jizvy zánět a dva týdny ho léčila a nakonec cca tři měsíce na to se mi udělala kýla, kterou mi opět laparoskopicky v září 2017 operovali. Vše bylo v pořádku. Ted asi před dvěma měsíci jsem se necítila dobře a občas mě pobolívalo břicho. Lákařka mě poslala na ultrazvuk břicha a vše bylo v pořádku. Byla jsem i na prohlídce na gynekologii a také vše v pořádku. Závěr byl, že je to po operaci žlučníku, když zřejmě něco nevhodného sním. před třemi týdny jsem si všimla, že mám veliké břicho jako těhotná a když ležím a zakašlu, udělá se mi ještě větší boule. Po vyšetření lékařem a rentgenu to prý asi opět kýla není,ale zřejmě diastáza od pupku asi 5 cm. Ted čekám do 30.4. na CT, aby se to potvrdilo. O této nemoci vím jen co jsem načetla na internetu a že se řeší cvičením a nebo plastickou operací, kterou si ale musím uhradit sama, protože je to prý jen estetický problém. A to mě hodně zarazilo a vystrašilo, protože já to jako jen estetický problém necítím, ale jako hodně zdravotní a omezující. Mám chvilkové bolesti břicha, spíš to cítím jako silné pálení hlavně na pravé straně pod prsem, udělá se mi slabo a nevolno, potím se a to přejde,až když si lehnu a odpočinu chvilku. Když déle sedím, bolí to, když se více namáhám,tak také a je mi nevolno. Když zakašlu,tak to bolí opravdu dost, musím si zatlačit na břicho při kašli. Jsem pořád unavená a zvládnu toho za den ted tak 50% . Jinak nezvracím, stolici mám také v pořádku pravidelnou.A břicho mám opravdu hodně velké, tvrdé a bouli při zakašlání také. Přitom o takovýchto průvodních problémech při diastáze nikde nepíšou. Je mi 51 let a jinak jsem hodně aktivní,stále v pohybu, jím už léta dietně a zdravě. Jsou to prosím normální stavy,které patří k diastáze? Bojím se velmi, že to může být něco vážnějšího, když mi je takto zle a všude píšou, že diastáza je pouze estetický problém. Děkuji za odpověd.

Odpovědi
Kategorie: Bolest žaludku, reflux

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  19. duben 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Tak diastáza môže robiť problémy a bližšie sa treba opýtať chirurga, ktorý sa tým viac zaoberá. Nafukovanie, dyskomfort v bruchu môže robiť aj takzvaný postcholecystestomický syndróm, ktorý je po operácii žlčníka.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki