Otázka

V ústech se mi včetně jazyka vytvořil bílý povlak.

Dobrý den,mám podezření na přemnožení kvasinek v ústech.Potíže zatím žádne nemám,ale mám po ránu bílé sliny jako šlehačka a když je plivnu do vody tak se voda zakalí a po chvilce je dno sklenice bílé.Před 5 měsíci jsem brala ATB a během užívání se mi v ústech včetně jazyka vytvořil bílý povlak,který časem zmizel.Stěr z krku a jazyka na kvasinky byl negativní,tak nevím zda je to dostačující a když ne ,prosím o radu jaké další vyšetření mám postoupit ,aby se potvrdila,nebo vyvrátila kvasinková infekce.Léky žádné neberu,jenom antipsychotikum K ventiax kvůli špatnému usínání.Děkuji za odpověď.Hezký den.

Odpovědi
Kategorie: Candida

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  17. červenec 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Biely povlak na jazyku môže aj nemusí signalizovať nejaký zdravotnícky problém. Ako píšete výsledky ste mali negatívne. Niekedy môže byť za bielym jazykom aj mnoho prirodzenejších príčin, napríklad: sucho v ústach, nedostatočný pitný režim, časté hnačky alebo časté močenie, oslabenie a vyčerpanie organizmu, nedostatočná ústna hygiena. Odporučujem užívať Probiotiká, ktorá Vám obnoví a udrží rovnováhu črevnej mikroflóry.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám přemnoženou bakterii koky. Co s tím?

Dobrý den, Mám přemnoženou bakterii koky.Co s tím? Pomůže mi bylinný sirup na parazity a pak užívání probiotik? Zřejmě je potřeba začít ve střevě,že? Děkuji.Gabriela

Odpovědi
Kategorie: Candida

Odpověď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietoložka, alternativní medicína
  8. říjen 2015.

  Dobrý deň prajem,

  Pomôže Vám produkt Parasic vo forme kapsúl , nakoľko jedna bylinka  Pau D’Arco sa používa na infekcie močových ciest, žalúdočných problémov, candidu a ochorenia spôsobené kvasinkami. Chráni organizmus pred vírusmi a baktériami. Keď prebieha detoxikácia, tak sa snažíme zbaviť škodlivých baktérií a kôli tomu sú nevyhnutné pre rovnováhu črevnej mikroflóry užitočné baktérie čiže  probiotiká.

   

  S pozdravom

  Dr.Rónayová


Otázka

Může být řešením problémů s kandidou program Clean Inside?

Vážený pane doktore!

Před rokem a půl mi zjistili Candidu. Dostala jsem homeopatický přípravek a od té doby držím přísnou proticandidovou dietu. Můj problém je následovný: po každém jídle mě trápí křeče, které začínají při žaludečním vchodu, táhnou se směrem k lopatkám a zpět až ke spodní části tlustého střeva. Moje problémy stále přetrvávají. Podle krevních testů udělaných před několika měsíci netrpím na celiakii a výsledek vyšetření ultrazvukem byl také negativní. Podle Vašeho mínění – může mi na uvedené obtíže pomoci Clean Inside - program na očistu střeva, anebo byste doporučil další vyšetření?

S pozdravem: Rito

Odpovědi
Kategorie: Candida

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. leden 2014.

  Milá Rito!

  Na základě toho, co jste uvedla, bych Vám raději doporučil během jednoho měsíce užívat přípravek Swiss Probiotix,  2x1 tabletku zhruba hodinu po každém jídle. Po užití přípravku nejezte přibližně 3 hodiny.

  S úctou: Dr. Podlupszki

Otázka

Prosba o posouzení, zda se jedná o tasemnici anebo candidu.

Dobrý den p. Podlupszki,
obracím se na Vás s malou prosbou o posouzení, zda se jedná o tasemnici anebo candidu. V příloze Vám posílám fotografii, vyšlo to ze mně stolicí při detoxikační kúře. Já osobně mám pocit, že jde o části tasemnice, které jsou už ve stádiu rozkladu, bohužel jsem to už vyhodil a nemohu to tedy poslat na rozbor.

- Miroslav

Odpovědi
Kategorie: Candida

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  9. leden 2014.

  Dobrý den!
    Podle obrázku jste s velkou pravděpodobností měl pravdu, měl jste v sobě parazita. Doporučil bych navštívit infektologa, ohledem další medikamentózní léčby.

        S pozdravem Podlupszki