Otázka

Moje dcera trpí diabetem I.stupně, je závoslá na inzulinu.

Dobrý den. Moje dcera trpí diabetem I.stupně, je závoslá na inzulinu. Kromě toho má různé potravinové alergie. Ale prý ji chybí nějaký enzym. Po dlouhém bádání na to přišla jediná lékařka, MUDr.Penningerová, která ji poradila enzym Daosin. Bohužel, enzymy ale zdravotní pojišťovny nehradi, i když to nechápu, když adekvátní lék neexistuje. Ona aby vůbec mohla existovat, protože po každém jídle jí ztuhnu nohy až nahoru a musí si lehnout, je jí prostě zle a nedovede vysvětlit jak, bere denně 6 tbl.toho Daosinu, který je ale velice drahý- 1 balení-60 tbl. 1.150,až1.300,- podle lékárny. Nyní jen ze Slovenska a za 1.500,-kč, U nás už dlouho není. Jedno balení ji tedy vydrží 10 dní a stejně je stále unavená. Prosím vás, co máme dělat? Opravdu neexistuje něco, co by její obtíže zmírnilo? Žádný lék, který by ji mohl předepisovat lékař? Já bych jí tak ráda pomohla a jsem zoufalá, protože nevím jak. Mnohokrát děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Cukrovka

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  23. únor 2019.

  Dobrý den,

  Daosin užívají pacienti, kteří mají histaminovou intoleranci. Nevím o tom, že by existoval nějaký jiný lék.
   
  S pozdravem
  Dr.Podlupszki

Otázka

Co způsobuje neustálou únavu?

Vážená Paní Doktorka! Jmenuji se Gabriel, mám 22 let. V minulosti (před 3 - 4 lety) jsem aktivně sportoval, pak jsem začal mít pocit, že jsem víc unavený než obvykle i přesto, že jsem měl dostatek spánku. Proto jsem po čase sport zanechal a vyhledal svého obvodního lékaře. Podle laboratorních vyšetření jsem neměl žádný problém, proto jsem si myslel, že když budu víc odpočívat, můj problém se vyřeší. Bohužel, to se nestalo, proto jsem lékaře loni vyhledal znovu. Udělali mi více vyšetření z podezření na spánkové apnoe a tento proces byl ukončen operací, kdy mi odstranili mandle a část žláz na kořeni jazyka. Trpělivě jsem čekal na výsledek operace. Věděl jsem, že zotavení může trvat delší dobu, ale od té doby prošel rok, cítím se možná o trochu lépe, ale změna není výrazná. Proto i nadále hledám příčinu. Nežiji obzvlášť stresující život, navštěvuji univerzitu, ale tato únava mě brzdí i při práci i při studiu. Ostatní příznaky: neutíchajúci žízeň, i po příjmu potřebného množství tekutin, suchá pokožka, nedostatek koncentrace, výkyvy nálady. Toto jsou mé nejdůležitější příznaky. Co způsobuje neustálou únavu? Už jsem zkoušel brát vitamíny, zklidňující léčivé čaje. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Cukrovka

Odpověď

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecová Dietetik, diplomovaný specialista pro náuku o výživě
  18. červenec 2018.

  Milý Gabriel!

  Na základě Vámi popsaných obtíží (přesto, že obecné příznaky nepíšete) můj názor je, že možná máte cukrovku. Proto v každém případě svého lékaře a těchto problémech informujte. Když se k neustálému pocitu žízně přidružuje i časté močení, pak je téměř jisté, že máte začínající nebo již vzniklý diabetes.

   

  S pozdravem
  Magdaléna Koprivanecová

Otázka

Detoxikačný program mohu brát pokud mám cukrovku?

Zdravím pane doktore rada bych se Vas zeptala na tyto tablety detoxikační zda je mohu brat ja totiž mam cukrovku tlak kolísavy detralex na nohy a hučí mě v uších a krkam a také mě občas bolí žaludek také nohy mě bolí a mamjěšte brnění v rukou karpaly mam odoperované mam toho haba děj a taky mi je 72 let proto vas prosím poradtě mi zda si to mohu zakoupit a co je pro mě lepší myslím si že mam za ty léta to zaneřaděné ,ale abych si s tím když to mam tak dlouho něco nepřivodila moc vam děkuji za radu at bude jakakoliv

Odpovědi
Kategorie: Cukrovka

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. říjen 2016.

  Dobrý deň prajem,

  V prípade cukrovky je dôležitá detoxikácia, očista čriev a doplnenie prospešných baktérií. Produkty Natural Swiss sú úplne bezpečné aj pri cukrovke. Ak užívate lieky, je potrebné dodržať približne dvojhodinový časový rozdiel medzi užitím produktov NaturalSwiss a užitím liekov.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku