Otázka

Prosím o váš názor.

Dobrý den.Před 4 lety náhodně ,při ultrazvuku nalezeno ložisko v játrech.Následovalo CT a MR. Bohužel ani jedno vyšetření nedalo jednozačnou odpověď - adenom nebo FNH. Od té doby jsem sledována v hepatologické poradně , každých 6 měsíců ultrazvuk ,odběr krve (tu markry .....). Krev vždy v pořádku,ale dle ultrazvukových vyšetření mírná progrese velikosti. Z 43x42x41 na 60x45x40. Lékař tvrdí,že 5mm je tolerance,jelikož se ložisko špatně měří a pokaždé tam je jiný lékař. Ale i tak tam nárůst je. Děsí mě to,proč to neustále,byď pomalu roste? Dá se něco s tím dělat,aby to nenarostlo do obřích rozměrů? Lékař mi nikdy nic kloudně neřekne,jen prý že to možná špatně na ultrazvuku měří (tak proč tam tedy 2x ročně chodím) a že by se časem udělala kontrolní MR. Jsem z toho neštastná,připadá mi,že mám v břiše "časovanou bombu". Někde jsem se dočetla,že i benigní nádory se dají ozářit ,aby se zmenšily. Ještě jsem zapoměla napsat že při ultrazvukovém vyšetření se všichni přiklánějí k diagnoze FNH než adenomu. A já si také říkám že kdyby to bylo něco špatného,tak by to po 4 letech vypadalo také úplně jinak.Prosím o váš názor.Děkuji

Odpovědi
Kategorie: Detoxikace

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  2. říjen 2018.

  Dobrý den,

  Dobrý den! Souhlasím s Vámi, že za 4 roky, kdybyste tam měla něco špatného, už byste mezi námi asi nebyla. Myslím si, že je to benigní záležitost a pokud jsou několika milimetrové rozdíly, není to rozhodující. Aby to nerostlo do velkých rozměrů, přicházela by v úvahu operace.

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám na krční mandli bílý vystouplý oválný flek

Dobrý den, již asi tak 1/2 roku mám na krční mandli bílý vystouplý oválný flek dl. cca 1 cm. Na dotek v krku a kořene jazyku jsem přecitlivělý a nic daleko do pusy nestrčím. Aktivně sportuji, každý den jsem v tréninku (je mně 65 let). Zkoušel jsem se toho zbavit užíváním Panthenolu (doporučení lékárnice), 3 týdny cca 3 x denně stříkám JOX, nyní zkouším kloktat slivovicí, ale stav na mandli se nemění. Prosím - je šance se toho zbavit? Děkuji. Jaromír

Odpovědi
Kategorie: Detoxikace

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  11. červen 2018.

  Dobrý den,


  doporučil bych Vám, aby ste se dali důkladně vyšetřit v orl ambulanci. Flek vzniká někdy při nedostatečném samočištění mandlí, ale také může být projevem onemocnění. Odborný lékař Vám poradí jak postupovat, aby se problém vyřešil.


  S pozdravem

  Dr. Darnói


Otázka

Mám zvýšené jaterní testy, co s tím?

Dobrý den, prosím o radu. Minulý měsíc mi paní doktorka zjistila zvýšené jaterní testy, po měsíci jsem byla opět na krvi a mám tyto výsledky: Kalium 4,1 mmol/l (3,8-5,4), ALT 0,77 ukat/l (0,1-0,78), AST 0,76 ukat/l (0,16-0,72), GGT 2,37 ukat/l (0,14-0,68), Alkalická fosfatáza 4,1 ukat/l (0,66-2,2) Piju ostropestřec čas, tinkturu (kapky) a drcený ostropestřec, mám jaterní dietu. alkohol nepiji. Beru ale antidepresiva, argofan 300 mg... Může to být tímto zvýšené? Popřípadě, co brát, či co dělat. Snížení antidepresiva asi není reálné, mám těžce nemocného tatínka. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Detoxikace

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  14. květen 2018.

  Dobrý den přeji,

  samozřejmě užívání každého léku ovlivňuje náš organismus. Játra jsou naším filtrem a chrání tělo před toxiny, pokud ji samozřejmě přetížíme a dlouhodobě je vystavena nepříznivým vlivům léků a podobným látkám, tak se to projeví na její kondici. Jak je známo, játra víme účinně regenerovat. Velmi správně jste začali užívat ostropestřec mariánský. Semena je třeba důkladně rozdrtit, případně si zakoupit drcené, protože jinak se látky neuvolní do organismu. Stravujte se zdravě, snažte se přijímat co nejméně chemických látek. Ty jsou v současné době obsaženy v potravinách, takže doporučuji studovat složení na potravinách. Já mám dobré zkušenosti i s čajem z ostropestřce mariánského, který je třeba užívat delší dobu. Informujte o tom svého lékaře, který Vám předepisuje léky. Dobré výsledky mi přinesla i očistná kúra Toxiclean.

  S pozdravem

  Dr. Podlupszki

Otázka

Mám problém s lymfatickými cestami

Prosím o radu, mám problémy s limfatiskými cestami. Moje tělo zadržuje vodu, proč? Jarmila

Odpovědi
Kategorie: Detoxikace

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  22. březen 2018.

  Dobrý deň prajem, 

  aj keď táto oblasť nespadá pod moju odbornosť, skúsim Vám dať pár informácií. Lymfatický systém je v podstate súčasťou nášho imunitného systému. Má viacero funkcií ako napríklad transport bielych krviniek, výmena protilátok, absorpcia tukov a mastných kyselín, filtrácia a odvádzanie tekutín. Ak sú tieto funkcie narušená, tak vzniká problém. Môžete trpieť únavou, mať tráviace ťažkosti, bolesti kĺbov, či hlavy, kožné problémy, priberanie atď. Pomôcť rozprúdiť lymfu môžete zvýšením športovej činnosti, pite čistú vodu, dôležité je aj hlboké dýchanie. otužujte sa, zaujímavou je aj lymfodrenážna masáž, prípadne akupunktúra. Pomôcť môže i úprava stravy. Zaraďte do stravy ľanové a chia semienka, brusnice, avokádo, listovú zeleninu, orechy a potraviny s nízkym obsahom cukru. Naopak sa vyhýbajte mastným a priemyselne spracovávaným potravinám. Nevhodný je cukor, soľ, sladidlá, mliečne a mäsové výrobky. 

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki