Otázka

Chtěla bych se zeptat, jestli je součástí IBS velmi často nafouklé břicho?

Dobrý den, mám veliké podezření na IBS. Chtěla bych se zeptat, jestli je součástí IBS velmi často nafouklé břicho? Jsem hubená, vnitřní tuk je v pořádku, ale mé břicho často vypadá jak ve druhém, před menstruací, nebo při větší psychické zátěži dokonce i jako ve třetím měsíci těhotenství. Všechny problémy odpovídající IBS mám už dlouhé roky, jen jsem se nedočetla, jestli kromě bolesti může i IBS způsobovat od rána do večera nafouklé břicho. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: IBS

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  21. červen 2018.

  Dobrý den přeji,


  diagnostika IBS bývá velmi komplikovaná, protože se prolíná s příznaky jiných onemocnění. Při diagnostice postupujeme tak, že vyloučíme všechny závažnější onemocnění, abychom předešli komplikacím. Využíváme sono, kolonoskopii a i. Mezi příznaky, které se nejčastěji projevují u IBS, patří dlouhodobější průjmová období se střídáním zácpy, tlak v břiše, nafouknutí, bolestivé křeče.
  Vyléčení bývá velmi úspěšné, je však nutné dodržovat přesné pokyny lékaře. Největším problémem bývá odstranění stresu. Měli byste mít zdravě sestaven jídelníček a vynechat kouření, alkohol a mastná jídla. Jíst pravidelně a v menších porcích. Nevhodný je cukr a tučné mléčné výrobky, káva, sladkosti, ořechy, červené maso, pomerančová a grapefruitová šťáva. Naopak vhodná je celozrnná rýže, libové drůbeží maso, ovoce a zelenina, probiotické jogurty.

   

  S pozdravem

  Dr. Podlupszki

Otázka

Mam problem s dráždivým tlustým střevem je pro mě Clean Inside vhodný?

Dobrý den,

chtěla bych si objednat program Clean Inside,ale mám trochu strach,aby mi to víc neublížilo.Mám vyndaný apendix asi 5 let,ale hlavní problém který mám je dráždivý tračník,který mě trápí už hodně dlouhou dobu.Teprve až po 8 letech to doktoři uzavřeli jako syndrom dráždivého tračníku.Do té doby jsem byla na všech vyšetřeních(colonoskopie 2x,endoskopie,enteroklíza,CT,testy na lepek a jiné potraviny atd...) s tim,že jsem zdravá.Dost mě to v životě omezuje a je to nepříjemné.Chci se proto jen zeptat,zda je pro mě tento přípravek vhodný a zda to není nebezpečné.

Děkuji

S pozdravem

Odpovědi
Kategorie: IBS

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  9. listopad 2017.

  Dobrý den přeji!

    U určitého procenta lidí s dráždivým tlustým střevem vlákniny pomáhají, a je prokázaný i pozitivní vliv probiotik. Proto Vám směle mohu doporučit přípravek Clean Inside, který obsahuje vlákniny, a k tomu i probiotikum.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Je vhodné používat program Clean Inside když bylo zjištěno před dvěma lety, že mám divertikulitidu?

Dobrý den pane doktore, je vhodné používat program Clean Inside - očista střev, když bylo zjištěno před dvěma lety, že mám divertikulitidu, od té doby jsem se s ní neléčila, snad se tedy zatím opakovaně nedostavil zánět.

Odpovědi
Kategorie: IBS

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. říjen 2015.

   Vláknina Clean Inside  sa odporúča, nakolko znižuje vznik črevných vydutín a zápal čreva. Jeho užívaním účinnejšie zabránime tvorbe ďalších črevných usadenín, divertikulov a zabránime tým, aby nastal zápal čreva.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki