Otázka

Jaké vyšetření by bylo vhodné podle Vás absolvovat, je vhodná návštěva nutriční ambulance?

Dobrý den, prosím o Váš názor. Jsem hodně hubená (cca 50kg, 165cm), nikdy se mi nepodařilo přibrat, spíše poslední dobou pociťuji, že mi váha ještě trochu padá dolů, jsem unavená, i když jím zcela normálně, nekouřím, nepiji alkohol, nesladím rafinovanýma cukrama. Před 14 měsíci jsem se začala léčit na revmatoidní artritidu. Krevní testy ukazují, že mám revma v klidové fázi, ale bolest kloubů se stupňuje. Zkoušela jsem stravu bez lepku - bez kladného výsledku. Jaké vyšetření by bylo vhodné podle Vás absolvovat, je vhodná návštěva nutriční ambulance? Může souviset revma s nedostatečným vstřebáváním výživy organismu? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Kategorie: Imunitní systém, Alergie

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  27. červen 2018.

  Dobrý den,


  revmatoidní artritida není jen o bolesti kloubů a celkové únavě. Příznaků a problémů je celá řada a u každého pacienta mohou nastat určité odchylky. Poruchy vstřebávání živin mohou být součástí problémů, které způsobuje původní choroba, ale při artritidě se často přidruží i jiné formy autoimunitních onemocnění, proto by bylo třeba další podrobné vyšetření u revmatologa, ale předpokládám, že tam jste sledována a případně to řešit s gastroenterologem, případně oslovit i nutričního poradce. Jídelníček pacienta s revma by měl také odpovídat určitým požadavkům, proto bych toto téma určitě rozvinul i se svým revmatologem.

   

  S pozdravem

  Dr. Darnói

Otázka

Mám oslabenou imunitu, jak dlouho bych měla užívat produkty?

Dobrý den chci se zeptat objednala jsem si 1xClean Inside® a 3xToxiClean® a beru tři prášky na vysoký tlak dva ráno a jeden večer můžu to používat podle návodu nebo to mám nějak upravit . Je mi 40let a vážím 82kg. Asi deset let nemůžu zhubnout a měla jsem dlouhodobí stres a mám oslabenou imunitu je možné že nějaké kila půjdou dolu a jak dlouho bych to měla užívat? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Imunitní systém, Alergie

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  3. říjen 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Ak užívate lieky pri programe Clean Inside a ToxiCelan , je potrebné dodržať približne dvojhodinový časový rozdiel medzi užitím produktov a užitím liekov. Na oslebenú imunitu Vám odporučujem užívať probiotiká, ktoré zlepšujú prekrvenie a pohyb čreva (peristaltiku), pozitívne ovplyvňujú imunitu a produkciu vitamínu K a B12, tiež  znižujú riziko infekcie tráviaceho traktu. Detoxikácia organizmu by sa mala absolvovať tri mesiace.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Chtela jsem se zeptat na kapsle swiss probiotix k cemu vlastne slouzi?

dobry den chtela jsem se zeptat na kapsle swiss probiotix kcemu vlastne slouzi? a proc jsou tak drahe nez jine lactobacily? dekuji brejnikova

Odpovědi
Kategorie: Imunitní systém, Alergie

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  17. říjen 2015.

  Dobrý deň prajem,

  Základné funkcie probiotík sú:   posilniť imunitný systém, zneškodňujú toxíny,  produkujú vitamíny skupiny B, zlepšujú vstrebávanie, železa, magnézia a vápnika, pomáhajú tráveniu a obnoví  rovnováhu črevnej mikroflóry. Obsahuje 10 probiotík v porovnaní s inými prípravkami, kde ich je 1 – 5

   

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Poradíte mi? Mám velkou bolest obou ramenních kloubů, jakoby tuhnou a častá bolest dolních končetin.

Dobrý den vážený pane doktore,

děkuji Vám, že se mohu touto cestou zeptat na některé mé problémy. Jen pro informaci: v roce 2011 mi byla diagnostikována rakovina levého prsu, 7/2011 operace, 8/2011 – 5x chemo 1.VFN , 2/2012 – 35x ozařování Královské Vinohrady, užívám Apoanastrazol, po chemo vznik trombózy, půl roku inj, po ozařování vznik osteoporózy – 1x týdně 15kp. Vigantol + 1x za půl ruku injekce /název neznám/. Samozřejmě jsem se začala zabývat alternativní medicínou, užívat „léky“ na podporu imunity, zdravá strava, pohyb na čerstvém vzduchu, atd atd. A nyní můj problém – levá ruka lymfatický problém asi 1 cm, chodím na masáže, nosím rukám a užívám Wobenzym, ale velká bolest obou ramenních kloubů, jakoby tuhnou a častá bolest dolních končetin. Poradíte mi? Moc děkuji a přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci a hodně zdraví!

Zdena
Odpovědi
Kategorie: Imunitní systém, Alergie

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  12. listopad 2014.
  Dobry den!

  Podla e-mailu v pozadí Vaších ťažkostiach stoji chemoterpia, kt.Vám na jednej strane pomohla ale na druhej strane spôsobila poškodenie nervov, ktorý sa prejavuje s bolestami hlavne dolných končatin ale aj iných časti tela. Možne, že by Vám pomohli lieky , kt. do určitej mieri regeneruju nervy (Thiogamma ...)

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki