Otázka

Jak si mohu zlepšit kvalitu života při vysokém krevním tlaku, poruše srdeční chlopně a nadváze?

Chtěl bych požádat o pomoc, protože se v poslední době objevily nějaké problémy s mým zdravím. Diagnostikovali mi vysoký krevní tlak a poruchu srdeční chlopně. :/. Chtěl bych si svůj život dát do pořádku, protože mám na sobě přebytečné kilogramy, které kdyby zmizely, mohl bych svůj život žít lépe, zmizel by mi nedostatek sebevědomí a mohl bych překonat i své onemocnění.

Odpovědi
Kategorie: Kardiovaskulární problémy

Odpověď

 1. Dobor Viktória
  Viktória Doborová Dietetik, diplomovaný specialista pro nauku o výživě
  12. prosinec 2017.

  Dobrý den přeji,

  Žádný problém! Nejdůležitější by na Váš problém bylo skutečně zhubnout! Krevní tlak dokáže vlivem zhubnutí vykázat rapidní zlepšení, a proto se i srdce může zbavit zátěže. I když je sportování trochu omezeno. Na tuto otázku budete potřebovat i radu od svého lékaře, protože on ví, jak vážná je porucha srdeční chlopně a co se v těchto případech doporučuje. Řekla bych, že pokud jste až dosud nesportoval, potom by mohla pomoci jízda na kole, plavání nebo chůze!

  Ohledně hubnutí dodržujte dvě pravidla: snižte příjem sacharidů a jezte pravidelně a malé porce! Snížení sacharidů znamená i vyhnout se pekárenským výrobkům z bílé mouky (rohlíky, bílý chléb, atd.), těstovinám, bramborám, rýži, chipsům, sladkostem a potravinám s obsahem cukru (slazené nealkoholické nápoje, ale dokonce i ovocné šťávy! ). Pokud přílohu nahradíte zeleninou, chipsy ovocem nebo semínky, uděláte tím pro své zdraví hodně! V případě vysokého krevního tlaku a poruchy srdeční chlopně by bylo důležité i to, abyste snížil příjem soli a tuků. Je třeba se vyhýbat mastnému masu a masným výrobkům. Co se týká jídla, měl byste jíst 4-5 krát denně, aby byla Vaše hladina cukru v rovnováze a abyste se vyhnul  hladovění.

  S pozdravem
  Doborová Viktória


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku