Otázka

Dcerka od dvou let bojuje s vyrážkou až do dospělosti mívá ekzém na rukou a tvářích.

Dobrý den ,prosím dcerka od dvou let bojuje s vyrážkou až do dospělosti mívá ekzém na rukou a tvářích ,zkoušeli jsme vše a slyšel jsem že to může být něco s orgánem vtěle ledviny atd. tak se ptám jestli by jste mi doporučila nějakou ne chemickou mast? Zkoušíme vše snad se zadaří děkuji za odpovědi

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  9. listopad 2018.

  Dobrý den,

   
  Na pokožku, která trpí atopickou dermatitidou, doporučuji používat Mýdlo z extra panenského olivového oleje. Na doplňkovou péči je dobré použít Orhganické ghanské bambucké máslo, které má mimořádně zvlhčující účinky a je bohaté na vitaminy. Bambucké máslo doporučujeme používat přes den na postižená, suchá místa. Natírá se na vlhkou pokožku ve velmi tenké vrstvě. Velmi důležité je vnější a vnitřní promaštění organismu. Zvenku prostřednictvím za studena lisovaného oleje (sezamového nebo mandlového), zevnitř prostřednictvím výživového doplňku, který obsahuje esenciální oleje, přičemž se zároveň doporučuje používání širokospektrálního multivitaminového doplňku a symbiotik. V rámci vnější péče doporučuji krátkou koupel v sodě bikarbona 1-2- krát týdně, po vykoupání můžete vmasírovat do vlhké pokožky sezamový olej nebo Organické ghanské bambucké máslo. Tento olej a máslo můžete používat každý den.
   
  S pozdravem
  Dr.Apoštolová

Otázka

Trápí mě kožní problémy, měla jsem problémy jen s tvářemi.

Dobrý den. Už zhruba 5 let od té doby, co se mi stalo, mě trápí kožní problémy. Měla jsem problémy jen s tvářemi, které mě pálily a bolely, po čase už se mi to trochu zahojilo a bylo to lepší. Ale teď po té době mě ještě začal pálit nos a i brada a už i také čelo. Bohužel si myslím, že to jsou příznaky ruzovky, co jsem si myslela už dříve podle symptomů. Chtěla jsem se tedy zeptat a moc vás poprosit o radu. Zda si myslíte, že by to mohla být růžovka. A jestli by to mohl vyřešit cévní laser, aby zabránil rozšiřování cév. Děkuji, Marie

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  22. říjen 2018.
  Dobrý den,
   
  existují 3 stupně tohoto kožního onemocnění. V první fázi dochází k začervenání kůže, které však po určitém čase zmizne. V této době Vám doporučujeme Mýdlo z Extra panenského olivového oleje a Prémiové ghanské bambucké máslo. Ve druhé fázi se objeví změny v podobě červených zanícených pupínků, podobajících se na akné. V této fázi Vám doporučujeme mýdlo z Extra panenského olivového oleje a Organické ghanské bambucké mýdlo s levandulí a čajovníkem. Ve třetí fázi se uprostřed obličeje objeví zanícená, infiltrovaná ložiska a dochází ke zhrubnutí mazových žláz. V této fázi Vám doporučujeme použít COCO mýdlo s mořskou solíkafrové mýdlo a COCO mýdlo s čajovníkem dohromady s Vulkanicky filtrovaným bambuckým máslem s levandulí a čajovníkem. V každé fázi lze dosáhnout skvělé výsledky kombinací másel a mýdel. 


  Kafrové mýdlo a COCO mýdlo s čajovníkovým olejem můžete používat střídavě během každodenní péče o pokožku. Jedno ráno a druhé večer. Kafrové čisticí pleťové mýdlo bude díky obsahu bílého jílu Vaši pleť čistit, zatímco čajovníkový olej, který je obsažený v mýdle Coco má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Coco mýdlo s mořskou solí doporučujeme používat 1-2x týdně, má jemné peelingové účinky a odstraňuje odumřelé epitelové buňky. Po použití mýdel je vhodné citlivou suchou pokožku namazat bambuckým máslem. Jeho účinnost je lepší, pokud se maže na vlhkou pokožku.

  Rosacea (růžovka) je druh akné, který je rozpoznatelný díky růžovým až červeným tvářím. Tato forma akné může také způsobit zvýšený výskyt pupínků, pálení, červenání a také váš nos může vypadat hrbolatý. Pokud máte tento typ akné v dospělosti, může vést k tvorbě nepříjemných velkých pupínků. Pokud trpíte rosaceou, je na vaší tváři viditelné červenání. To je způsobeno prouděním velkého množství krve tam, kde se u vás Rosacea (růžovka) vyskytuje. Rosacea je primární vydráždění sluncem, takže je důležité používat krémy na opalování pokaždé když jdete ven, obvzlášť když už máte viditelné některé první příznaky růžovky. Stejně jako všechny druhy akné, může být Rosacea velmi problémová - působí na váš vzhled a značně ovlivňuje vaše sebevědomí. Důležité je postavit se růžovce včas protože se může vyvinout v permanentní akné, se kterým je boj velmi těžký. Stejně jako u ostatních druhů akné je nezbytné postup léčby konzultovat s doktorem.

  S pozdravem
  Dr.Apoštolová

Otázka

Od začátku leta mě trápí malé puchýrky na obličeji

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, už od začátku leta mě trápí malé puchyrky na obličeji, které jsou svedive. Vždy se mi objeví, za nějakou dobu jakoby zmizí. Pak se ale objeví zase v jiné části oblečeje. Před třemi týdny jsem navštívila kožní lékařku která mi předepsala mast IMACORT, ale poté se mi to zdálo ještě horší, tak už ji raději neužívám. Makeup ani kterémy neužívám, ani jsem nepřešla k jiné kosmetice. Děkuji za odpověď, hezký den

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  29. září 2018.

  Dobrý den,

   

  tento problém může mít příčinu v reakci organismu na nějakou složku v potravinách, případně na sluneční záření. Tedy se s velkou pravděpodobností může jednat o přecitlivělost organismu. Mohli byste si odsledovat, zda to vyvolává nějaká látka. Příčin může být několik a přesně ji určit bývá zdlouhavé a vyžaduje to řady odborných vyšetření.

   

  S pozdravem

  Dr. Apoštolová

Otázka

Chtěla bych se zeptat na chlamýdie a účinek antibiotik

Dobrý den , chtěla bych se zeptat, dobírám s přítelem Doxyhexal 10 tablet na chlamydie , gynekoložka mi to předepsala pro nás oba . Ale pan urolog tvrdí, že tyto antibiotika nezaberou,. Myslíte si, že nejsou vhodně zvolená, nebo si máme prodloužit délku léčby? Děkuji

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  4. září 2018.

  Dobrý den,

  léčbu bych určitě neměnila, je důležité, abyste se léčili oba současně a antibiotika by měly zabrat. Možná pokud se tam vyskytuje ještě něco, co by mohlo mít negativní vliv na jejich účinek. Ale to bych konzultovala s oběma lékaři.


  S pozdravem

  Dr. Apoštolová


Otázka

Kamarádka má na nohou nad kotníkama velké růžové až červené ohraničené plochy na kůži

Dobrý den.Kamarádka asi 40 r.má na nohou nad kotníkama velké růžové až červené ohraničené plochy na kůži.Nebolí. Děkuji.

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  13. červen 2018.

  Dobrý den,
  červené fleky mohou být projevem přecitlivělosti na nějakou složku, ale také může jít o infekci. Časté jsou například kvasinkové infekce. Přítomnost bakterií, se však ověří až vyšetřením.

   

  S pozdravem

  Dr. Apoštolová

Otázka

Kdo mi může doporučit lázně při kožním onemocnění?

Letos koncem března jsem měl silnou anginu a po ní se mi objevila po 30 letech lupenka po celém těle. asi měsíční ambulantní léčba a následná 10 denní hospitalizace v nemocnici ve Znojmě nepřinesly zlepšení, výsev pokračuje. Kamarádovi pomohly lázně. Kdo je může doporučit? Moje dermatoložka mi říká, že uběhla krátká doba od výskytu onemocnění a nelze tak brzy lázně doporučit.

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  8. červen 2018.

  Dobrý den,

  předpokládám, že potřebujete lázeňskou léčbu zaměřenou na kožní problémy, resp. lupénku, tedy nejideálnější by bylo, aby Vás doporučil kožní lékař, případně jiný odborný lékař (imunolog, alergolog), u kterého jste sledován. Lékař Vás doporučí a následně pojišťovna odsouhlasí, zda Vám léčbu proplatí. Mohli byste se informovat o možnostech i ve své zdravotní pojišťovně.

   

  S pozdravem

  Dr. Apoštolová

Otázka

Po fyzické zátěži nebo v teple se mi udělají červené fleky

Dobry den,v teple nebo po fyzicke zatezi se mi nad obema kotnikama udelaji svetle cervene velke fleky, ktere svedi a boli? Mohu se zeptat, co to zpusobuje a jak se lecit? Diky moc, zdravim.

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  9. květen 2018.

  Dobrý deň prajem,

  veľké červené fľaky na tele môžu byť prejavom alergickej reakcie. Práve v takýchto záťažových podmienkach sa veľmi výrazne prejaví naše telo a jeho celkový zdravotný stav. Mali by ste to riešiť s alergológom-imunológom, ktorý Vám presne poradí, ako postupovať. Môže ísť o alergiu z dôvodu prijímania nejakého druhu potravín, ktoré sú pre Vás dráždivé, tiež o alergiu na nejakú kozmetiku, či drogériu, ale tiež na tom môžu mať svoj podiel vonkajšie faktory ako je napríklad peľ a podobne. Skúste si odsledovať, či tento jav nemá súvislosť s nejakou potravinou, prípadne iným faktorom vyššie spomínaným. 

   

  S pozdravom

  Dr. Apoštolová

Otázka

Silně se potím pod prsy, co s tím?

Téměř rok se silně potím pod prsy(mám č.6), nejdříve to byly červené fleky,které se i po intenzivní léčbě natíráním Sudocremem nebo Triamcinolonem změnily v boláky podobné bradavicím.Někdy se po cca 2 měsících ztratí, ale jejich mnoho.Užívám hodně léků vč,Warfarinu, Concoru,Trittica,Euthyroxu,Omeprazolu,Formana a Atroventu. Velmi děkuji za radu.

Odpovědi
Kategorie: Kožní problémy

Odpověď

 1. Dr. Apostol
  Dr. Eva Apoštolová Kožní lékařka, kosmetoložka
  30. duben 2018.

  Dobrý deň prajem,

  ide o nadmerné potenie, ktoré vyplýva z Vášho celkového zdravotného stavu a samozrejme svoju váhu na tom majú i lieky, ktoré užívate. Zdravie je samozrejme na prvom mieste, takže liečba je dôležitá, často sa však musíme vyrovnať s nepríjemnými vedľajšími príznakmi. Určite si viete do istej miery pomôcť rôznymi antiperspirantmi, ktoré viete kúpiť v lekárňach a sú určené práve na nadmerné potenie.

  Často sa však stretávam s tým, že pomôže aj úprava stravovacích návykov. Jedlo má veľký vplyv na náš organizmus, preto by ste sa mali zamerať i na túto oblasť. Vynechajte ťažké, mastné a korenisté jedlá, plnotučné mlieko. Uprednostnite light verzie. Veľmi dôležitý je pitný režim. Najideálnejšia je voda. Čím viac budete piť, tým menej sa budete potiť. Po konzultácii s Vašim lekárom by som zvážila i príjem bylinkových čajov, napríklad zo šalvie, ktorá má tiež pozitívne účinky na potenie. Vhodné sú silné antioxidanty, teda potraviny s obsahom červeného farbiva (čerešne, višne, jahody, maliny...). Každý deň skúste zjesť lyžicu olivového oleja, ktorý má tiež priaznivý vplyv na srdce, zníženie krvného tlaku a celkovo cievny systém. Pozitívne vplýva i na trávenie. 

   

  S pozdravom

  Dr. Apoštolová