Otázka

Otec prodělal v roce 2007 operaci velkobuněčného ca

Dobrý den pane profesore, otec prodělal v roce 2007 operaci velkobuněčného ca, chemoterapii ani ozařování nemusel podstoupit. Byl sledován ve FN Klinika plicních nemocí Olomouc, kam docházel pravidelně 1x ročně na kontroly (RTG,biochemie+krevní obraz). Výsledky vždy v pořádku. Poslední kontrolu měl letos 26.4.2018 - opět bez nálezu. Od června trpěl dušností a měsíc na to umírá na ca plic. Je možné, že by nádor nebyl vidět na snímku již v dubnu? Nemůžeme se s jeho smrtí smířit. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Léčba rakoviny

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  12. září 2018.

  Dobrý den, 

  Vyšetření nádoru pomocí Rtg může odhalit nádor od jisté velikosti. Může se stát, že se na snímku nelze odlišit. Případně nelze stanovit diagnóza a upřesnit, zda jde o nádor. Upřesnit se to dá CT vyšetřením, cytologickým vyšetřením, biopsií a dalšími vyšetřeními. Nelze to však zevšeobecňovat, protože je to velmi individuální.

   

  S pozdravem

  Tím Dr. Facheta

Otázka

Co to konkrétně znamená?

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, že na základě kódu diagnózy C62, mi vyoperovali levé varle. Dnes mě poslali na CT břicha, protože vzniklo podezření, že na levé straně pánve mám nadměrně zvětšené žlázy. Co to konkrétně znamená, znamená to metastázy, že jsou tyto žlázy v pánvi zvětšené? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Léčba rakoviny

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  2. květen 2018.

  Dobrý den přeji!

  Kód diagnózy C62 znamená zhoubný nádor prostaty.

  Zvětšené žlázy znamenají pravděpodobně zvětšené uzliny (limphoglandula). Vzhledem k tomu, že se šíří zejména kolem lymfatických cest, může to být metastáza. Ale včas vykonaná komplexní léčba může vést k vyléčení.

  S úctou přejeme brzké uzdravení

  Dr. Tibor Darnói

Otázka

Chtěla bych, abyste napsal pravděpodobnost jednoho nebo druhého!

Vážený pane doktore! Dnes jsem se dozvěděla, že můj 64 letý bratr je velmi nemocný. Bolelo ho na levé straně, nic mu nezůstalo v žaludku, ani voda, ani jídlo. Buď zvrací, nebo má průjem. Za poslední dva měsíce zhubl 8-10 kilogramů. Už 3 dny v sobě udrží 2 dávky kojenecké výživy denně. V pátek má termín na kompletní vyšetření střev v anestezii. Jeho ošetřující lékař má podezření, že je to RAKOVINA. Chtěla bych vědět, zda může být za těmito příznaky i něco jiného! Řekli mu, že má ve střevech nějaký silný zánět, ale jeho dceři řekli i druhou verzi, rakovinu. Chtěla bych, abyste napsal pravděpodobnost jednoho nebo druhého! Děkuji a přeji příjemný zbytek dne! Zuzana

Odpovědi
Kategorie: Léčba rakoviny

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  10. duben 2018.

  Vážená paní!

  Popis se více hodí k problému, který naznačuje nějaký blok v střevním traktu. Při zánětech to není typické. Ztráta hmotnosti 8-10 kg v krátké době, bohužel skutečně může naznačovat možnost rakoviny. Po vyšetření Vás prosíme, abyste se ozvala, můžeme pomoci přizpůsobenými systematickými a holistickými změnami životního stylu a doplňkovými terapiemi.

  S úctou

  Dr. Tibor Darnói


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku