Otázka

Chtěla bych Vás poprosit o názor.

Vážený Pan profesor a jeho tým! Chtěla bych se na Vás obrátit s následující otázkou. Mému tchánovi v únoru roku 2016 diagnostikovali v pravé horní polovině T3N2M0 std. III / A plicní adenoid. Je neoperovatelný, proto v prvním kole dostal chemoterapii 6 cyklů paclitaxel + Carboplatin meoadj. Potom CT v únoru 2017 potvrdilo progresi, která přesáhla 20%, tehdy ho onkoteam zařadil do T3N2M1a st. IV. Potom dostal léčbu 10 cyklů docetaxel + nintedanib. CT z 02.2018 znova potvrdilo progresi, momentálně dostává 7. cyklus léčby mono pemetrexed. 24.02.2016 je podle CT azygos lymfatická uzlina 25x16mm, ve 3. segmentu má průměr 28x18mm, v levém 4. segmentu je jedna 16x12mm-ová, v levém 9. segmentu jedna 5mm-ová, 05.02.2018 CT azygos lymfatická uzlina 36x22mm, v pravém 3. segmentu přesahuje 3 cm, v levém 4. segmentu je momentálně 1 cm-ová, v levém 9. segmentu nezměněna. Jiné metastázy nebyly prokázány. V posledních 3 týdnech zhubl 5 kg, je slabý, hodně leží, rychle se unaví, po mírné fyzické zátěži (chůze, 10-15 minut sezení) ho přepadnou závratě, slabost. Od jeho lékaře jsem dostala informaci, že "max 1 rok". Rodina bohužel neví mluvit o této situaci (já zdravotnický pracovník) bohužel svůj každodenní život žijí pštrosí politikou. Chtěla bych se zeptat, nakolik je ve skutečnosti situace vážná, a jestli budu muset začít vážně připravovat rodinu na to nejhorší, nebo můžeme přemýšlet v delším časovém horizontu? (Myslím tím na 3-5-10 let). Děkuji Andrea

Odpovědi
Kategorie: Léčivé houby

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  12. říjen 2018.

  Vážená Paní!

  Děkujeme za projevenou důvěru, že jste se se svou otázkou obrátili na nás! Bohužel podle popisu je obtížné nastínit slibnou budoucnost. Co to v časovém horizontu znamená, kvůli nedostatku znalostí o okolnostech to nemůžeme říct. Nádorové onemocnění je složitý problém, vývoj procesů ovlivňuje mnoho vnějších a vnitřních faktorů. Šanci na vyléčení může zajistit zejména systematická, komplexní holistická terapie, která spojuje klasickou a komplementární medicínu, zahrnuje v sobě výživu, léčivé rostliny, pohyb, přehodnocení životního stylu a duševní cvičení (samozřejmě s ohledem na věk a fyzický stav). Protože duchovní faktory zákonitě ovlivňují procesy fyzického těla. Čili, šanci na vyléčení může dát zejména takový složený terapeutický balík, který kromě lékařských terapií je spojen se základní změnou všech životních situací, k tomu je však potřebný čas a aktivní účast pacienta. Bez těchto změn je každá léčba (i lékařská léčba) schopná pouze ovlivnit symptomy. Protože, pokud se hluboce ukrývající procesy, které onemocnění způsobily a udržují ho, zůstanou nedotčené, jejich ničivý účinek bude přetrvávat, zachovávajíc příznaky a onemocnění. Vámi shrnutý proces se zdá být pokročilým, ale v případě zájmu o přípravcích z léčivých hub, případně o holistické terapii Vám poskytneme podrobné informace.

  S úctou přejeme Vašemu tchánovi zlepšení stavu

  Lékařský tým Dr. Facheta

Otázka

Vyplatí se přípravek užívat i nadále?

Zdravím Vás! Chtěla bych se na Vás obrátit s následující otázkou. Mou mámu / 89 letá / operovali v roce 2009 na nádor v prsu, dostala 25 ozařování, následně léky. Pravidelně chodila na kontroly, přibližně před rokem a pól se při vyšetřování problémů s páteří zjistilo, že má metastázy na kostech. Dvakrát dostala ozařování, pak lék Arilla. Na kosti nemůže dostat, protože má chronickou nedostatečnost ledvin. Začala užívat produkt s léčivými houbami, denně 2x4 ks spolu s vitamínem C. Nyní užívá 3. krabičku, ale není žádné zlepšení, dokonce je její stav ještě horší, nejí, hubne. Bohužel, trápí ji neustále nevolnost. Kapsle umí užít pouze po zamíchání do jogurtu. Moje otázka by byla následující: Vyplatí se přípravek užívat i nadále? Vím, je to pouze doplňková možnost, pravděpodobně má na každého jiný účinek, ale určitě máte zkušenosti s tím, jak dlouhou dobu se ještě vyplatí pokoušet se. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Léčivé houby

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  11. září 2018.

  Vážená Paní!

  Děkujeme za Vámi projevený zájem! U vaší matky potvrzují metastázy na kostech už pokročilé stadium. Bohužel ve starším věku už organismus nemá zásoby, proto se přes zpomalení fyziologických procesů oslabí i obranyschopnost organismu. Zhoršuje to ještě i to, že kvůli nedostatečné funkci ledvin nemůže dostat ani léčení. Na vyvinutí účinku léčivých hub jsou nutné minimálně 2 - 3 měsíce (jejich užívání se doporučuje doplnit vitamínem C), ale bohužel ani léčivé houby nejsou takovým zázračným lékem, abychom si od nich mohli slibovat zaručené vyléčení, i oni jsou jen "plátkem" v tomto případě potřebné doplňkové, holistické léčby. Na základě Vašeho popisu je bohužel možné, že organismus Vaší matky je již stále méně schopný odolávat nádorovému procesu, proto je patrné i zhoršení jejího stavu. Je pravděpodobné, že v tomto stádiu ani užívání léčivých hub nedokáže přinést zvrat.

  Když Vám můžeme v něčem pomoci, obraťte se prosím na nás!

  S úctou přejeme Vaší matce zlepšení stavu
  Lékařský tým Dr. Facheta

Otázka

Potvrzení bakterie E.coli?

Pane doktor. Chtěl bych se zeptat, zda je možné bakterii e.coli potvrdit z krve nebo rychlým testem. Nebo se dá potvrdit pouze kultivací? Za Vaši odpověď předem děkuji.

Odpovědi
Kategorie: Léčivé houby

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  12. říjen 2016.

  Vážený pane!

  Děkujeme za Vámi projevený zájem! Potvrzení kmenů coli se v běžné praxi provádí kultivací, ať už jde o infekci žaludku - trávicího traktu, močových cest, centrální nervové soustavy, atd. Dá se potvrdit z krve pomocí haemocultury (kultivace). V minulosti - podle zpráv - výzkumníci münsterské univerzity vyvinuli na prokázání infekce rychlý test, ale o jeho dostupnosti nemáme informace.

   

  S úctou

  Lékařský tým Dr. Facheta


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku