Otázka

Po jakém čase je to problém?

Vážený Pan doktor! Před týdnem jsem si nahmatala na dotyk citlivou, trochu bolestivou, měkkou, pohyblivou uzlinu v levém podpaží. Šla jsem na ultrazvuk prsů a podpaží, kde mi na nález napsali následující výsledek: "V levé axile vidět dvě, mírně zvětšené, ploché lymfatické uzliny, se zachovaným hilus, největší 13x6mm." Předpokládá se, že je to reaktivní lymfatická uzlina. V prsou není vidět žádné změny. Nyní po týdnu je uzlina stále hmatatelná, ale již není citlivá. Chtěla bych se zeptat, po jaké době je dobré jít na kontrolu, a zda znovu doporučujete ultrazvuk nebo by byly potřebné jiné vyšetření? Po jakém čase je problémem, když otok nezmizí? Za Vaši odpověď předem děkuji! S pozdravem, Jiřina

Odpovědi
Kategorie: Lymfatický systém

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  22. srpen 2018.

  Vážená Paní!

  Děkujeme za projevenou důvěru, že jste se se svou otázkou obrátili na nás! Obecně se dá říci, že se doporučuje svěřit se do péče takového odborníka, který umí kontrolovat situaci s přehledem a řídit průběh potřebných vyšetření. Ten umí nejjistější posoudit takový stav/změnu, kdo může pacienta vyšetřit, vidí lékařské nálezy a zná i výsledky laboratorních, případně jiných vyšetření. Doufejme, že je to opravdu jen reaktivní proces, avšak pro Vaše uklidnění by bylo dobré udělat jedno důkladné vyšetření. Pouze pro informaci bychom Vás chtěli upozornit na následující spojitosti. Každá chronická choroba, nádorové onemocnění, je složitý problém a v rámci určitých zákonitostí ovlivňuje průběh jeho procesů mnoho vnějších a vnitřních faktorů. Prevenci, šanci na vyléčení, může zajistit zejména systematická, komplexní holistická terapie, která spojuje klasickou a komplementární medicínu, zahrnuje v sobě výživu, léčivé rostliny, pohyb, přehodnocení životního stylu a duševní cvičení (samozřejmě s ohledem na věk a fyzický stav). Protože duchovní faktory zákonitě ovlivňují procesy fyzického těla. V případě, že byste měli zájem o takovýto holistický terapeutický program, obraťte se na nás kdykoliv, abychom Vám mohli pomoci!

  S úctou

  Lékařský tým Dr. Facheta

Otázka

Nevolnost během očisty lymfatického systému

Dobrý den! Moje otázka je, že jsem si u Vás koupila kapsle limphactive. Může být, že od nich mám nutkání na zvracení? Užívám jejich cca 2 týdny a ráno i večer se mi stává, že mi je nevolno! Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Agneša

Odpovědi
Kategorie: Lymfatický systém

Odpověď

 1. Dobor Viktória
  Viktória Doborová Dietetik, diplomovaný specialista pro nauku o výživě
  14. únor 2018.

  Milá Agneša!

  Podobně jako náš střevní trakt i lymfatický systém se doporučuje ročně vícekrát očistit. Úkolem lymfatického systému je totiž mimo jiné to, aby posunul v organismu nahromaděné toxické látky, škodlivé usazeniny a odumřelé buňky do střev. Může se stát, že se tyto látky zachytí v lymfatických cestách, proto už přenosná funkce neumí fungovat správně, což může vést k mnoha nepříjemným příznakům, dokonce ke vzniku onemocnění.

  S pozdravem
  Viktória Doborová

Otázka

Vedlejší účinek přípravku pro čistění lymfy.

Chtěl bych vědět, že jestli mám poškozená játra, a nesráží se mi krev pořádně, užívám i lék na ředění krve, jestli mohu užívat přípravky LympNatural?

Odpovědi
Kategorie: Lymfatický systém

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  30. listopad 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Prípravky LymphActive a Green Icon podľa môjho názoru neobsahujú také zložky, kvôli ktorým by ste ich nemohli užívať.  Medzi užitím spomínaného produktu a liekmi, ktoré bežne užívate, odporúčam dodržiavať 2 hodinový odstup, ak sa rozhodnete pre užívanie spomínaných LymphActive a Green Icon produktov.

  S pozdarvom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Kvůli ucpání lymfatické cévy mi otéká levý kotník

Chtěla bych se zeptat, zda ho mohou brát lidé se srdečními problémy a bez štítné žlázy (byla odstraněna). Už čtyřicet let mi kvůli ucpání lymfatické cévy otéká levý kotník. Před čtyřmi lety mi odstranili štítnou žlázu. I takto ho mohu brát?

Odpovědi
Kategorie: Lymfatický systém

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  26. leden 2017.

  Vážený zájemce!

  Ano, přípravek LympNatural mohou užívat i pacienti s problémy se srdcem, ovšem s tím rozdílem, že mezi Vašimi léky a přípravky Supergeens je třeba, aby byl časový odstup 2 hodiny. V takovém případě je velmi důležitý i příjem tekutin.

  S úctou
  Dr. Tibor Darnói


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku