Otázka

Trpím zapáchajícimí větry.

Dobrý den.Trpím zapachajícimí větry,koupila jsem si parazit stop nevím jak ho užívat,po a nebo před jidlem.lečím se s cukrovkou.

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietoložka, alternativní medicína
  1. listopad 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Príčin môže byť niekoľko. Nadmernú plynatosť môžu spôsobovať niektoré potraviny, pretože obsahujú viac nestráviteľných sacharidov ako ostatné, prítomnosť parazitov, vnútorné poruchy. V prvom rade je dôležité očistiť črevo, zmeniť stravovacie návyky tak, aby sa zlepšilo trávenie a vstrebávanie. Dobrú službu môžu urobiť aj probiotiká.

  S pozdravom
  Ronajová Barbora
   

Otázka

Mám následující problémy nafouklej často, mám tlak na břiše.

Dobrý den, rád bych se poradil Již delší dobu jsem jedl nezdravě hodně pil alkoholu a kouřil. Dříve jsem jedl paleo stravu bohatou na zeleninu a trochu masa a trochu ovoce a zdravé tuky. Nyní jsem se k tomu vrátil ale jsem na této stravě teprve týden. Mám následující problémy nafouklej často, mam tlak na břiše,který koluje chvíli pod žebry potom v bocích atd.. Dříve když zažívání fungovalo jsem chodil na toaletu 3x-5 denně. Nyní jdu 1x-2x ale jen trochu. Nasadil jsem probiotika, mám clean side,ale údajně při zánětu střev, kdyby to bylo nebo chronická zácpa, nevím jestli to používat. Dále jsem nasadil čaje na zažívání a hodně piju. Ale stále kouřím, takže bych měl asi i přestat že? Nepiji alkohol, nejím cukry jednoduché ani žádné pečivo ted co mám problémy trvá to už tři týdny. Chtěl jsem poradit co proto mohu ještě udělat a jak dlouho by to mohlo trvat. Po cvičení se to vždy na chvíli zlepší a ráno na lačno je to taky o 50% lepší. Můžete mi poradit co mohu udělat. Děkuji za brzkou odpověd.

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  27. červenec 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Odporučil by som Vám dôkladné vyšetrenie u gastroenterológa ale  popritom Clean  Inside užívať môžete, nakoľko vláknina zmäkčuje stolicu a znižuje tlak v črevách, čím sa obsah čriev stáva pohyblivejší. Nadúvanie môže byť  dôsledok nesprávnej výživy sýtené nápoje, potraviny, obsahujúce škodlivé látky, alebo nesprávne stravovacie návyky: keď jeme rýchlo, bez dôkladného prežutia potravín, prehĺtame zbytočný vzduch, toto všetko môže spôsobiť nadúvanie. Pri prevencii môže veľa pomôcť zmena jedálnička a  príjem probiotík. Probiotiká totiž prispievajú k obnove črevnej flóry, a tým účinne zabraňujú aj nadmernej plynatosti. Fajčenie skúste obmedziť.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Po každém jídle se mi bricho nafoukne.

Jsem 21 rokem vozíčkářka. Po každém jídle se mi bricho nafoukne, na stolici chodím cca 10 dní , je tvrdá, co mám dělat. Vyzkoušela jsem čaje, bylinky, čipky, vlákninu, teplou vodu ,,, Už nevím co si dát , Aby mi to pomohlo. Denně piji 3 litry

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  24. červen 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Nafúknuté brucho sa dá efektívne liečiť stravou bohatou na vlákniny, pravidelným pohybom, dôkladným prežúvaním potravy, a kvôli dlhodobému výsledku častou detoxikáciou organizmu.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Asi půl roku mě trápí nadýmání a plynatost.

Dobrý den, asi půl roku mě trápí nadýmání a plynatost.Nàhodou jsem se dočetla, že nadýmání můžou způsobovat prášky na bolest jako např. Ibuprofen,který já užívám na bolesti pri artritidě i několikrát denně. Je to pravda? A jak se můžu nadýmání zbavit? Jím zdravě a střídmě,dostatečně piju. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  4. duben 2017.

  Dobrý deň prajem,

  V prvom rade Vám odporúčam zmeniť stravovacie návyky tak, aby sa zlepšilo trávenie a vstrebávanie, treba jesť pomaly a dobre potravu prežuť. Odstrániť nahromadené usadeniny a parazitov pomocou výdatnej detoxikácie. Zvýšiť príjem vlákniny a mliečnych baktérií – probiotík.
  Plynatosť Vám zmierni aj anízový, alebo feniklový čaj.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki