Otázka

Dobrý den, asi týden mám velmi nafouklé břicho

Dobrý den, asi týden mám velmi nafouklé břicho ( od pupíku k prsoum )a citlivé, trochu bolestivé na dotek, nebo zakašlání..trochu ho bolestivě cítím i v klidu, ale ne zase žádné velké bolesti. Pobolívá mě i v místech mezi prsy - trojúhelník. Tyto problémy s břichem, ale bez nafouknutého břicha mám už cca 1 rok ,ale ted poslední týden mnohem víc.Mám už cca 10 refluxní chorobu, pravidelně užívám Controc 20, na vyšetření gastro se sondou do břicha jsem byla v listopadu 2019, vše v pořádku a i sono listopad 2019 v pořádku. Pravidelná kontrola na gynekologii také listopad 2019 a vše ok. 2 roky jsem po operaci pupeční kýly , klasická operace se síťkou. Tak se obávám, jestli mi nemohla opět prasknout kýla a tyto obtíže může způsobit, nebo to patří k Refluxu. A nebo i něco jiného? Bohužel má obvodní lékařka šla do důchodu a od té doby tam bývá lékař jen v pátek a to ještě pokaždé jiný a vždy bez zájmu, jen píší léky. Slíbili nám nového stálého lékaře, ale už 8 měsíců je to stále takto. Děkuji

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  13. září 2020.
  Dobrý deň!
   
  Príčina môže byť aj sieťka  ale aj žlčník eventualne podžalúdková žľaza. Tie veci treba vylúčiť, preto odporučam podstupiť daľšie podrobne vyšetrenia.
   
  S pozdravom

  Dr. Csaba Podlupszki

Otázka

Asi 30 let po op. žlučníku ale asi rok mě stále bolí at sním nebo vypiju třeba čaj, vše my hrozně nadýmá.

Krásný den prosím o radu je my 65 let jsem asi 30 let po op. žlučníku ale asi rok mě stále bolí at sním nebo vypiju třeba čaj ovocný -bylinkový vše my hrozně nadýmá a provází to prujem už nevím co mám dělat u lékaře jse to říkala asi 3x a prosila o další vyšetření poslal mě na sono břicha vše prý je v pořádku slinivka žaludek i játra ale prý tam mám nepatrně tuku ale krev neukázala vysoký cholesterol bolesti mám stále nemužu jíst ani pít je my na zvracení muj bratr zemřel před 4 lety na nádor jater prosím kam ještě jít a co dělat moc vás prosím o radu DĚKUJI S POZDRAVEM

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  5. únor 2019.

  Dobrý den,

  v první řadě bych se zastavil při tom, že bratr měl nádor. Určitě je nutné být pozornější a dbát na správnou životosprávu a důsledné vyšetření. Není však velmi vhodné se na to upínat. V podstatě by bylo třeba, abyste navštívili gastroenterologa, který Vám udělá podrobnou analýzu zdravotního stavu. Zeptá se Vás na podstatné detaily, které by ho mohly navést ke správné diagnóze a léčbě. Příčin může být mnoho a je nutné odhalit původ problémů.
  Určitě trvejte na dalších vyšetřeních a odborném vyšetření. Uvědomte lékaře s rodinnou anamnézou a se všemi detaily Vašeho životního stylu. Zatím bych Vám doporučil, abyste konzumovali velmi lehkou stravu. Vyhýbejte se potravinám, které Vás nadýmají. Vyhněte se kávě, slazeným nápojům, těžkým jídlům. Jídlo si upravujte na páře a jezte po malých porcích vícekrát za den. Opakujte jednu surovinu více dní za sebou a tak snadněji odhalíte, pokud za problémy stojí nějaká potravina. Postupně přidávejte nové druhy.
   
  S pozdravem
  Dr. Tibor Darnói

Otázka

Co mě nejvíce trápí je bolest břicha a nadýmání.

Dobrý den, jsem 4 měsíce po nefrektomii pro cystický tumor na levé ledvině bez léčby ,od příchodu domů z nemocnice mě trápí bolest levé strany břicha kolem jizvy a levá strana zad ,ale co mě nejvíce trápí je bolest břicha a nadýmání, plyny odcházejí beru simethicon /sono a sintigrafii kostí jsem měla/ Můžete mi poradit co nato? kdysi dávno jsem brala Normix Děkuji

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  7. prosinec 2018.

  Dobrý den,

  Abychom ste odstranili plynatost a nadmutí, je důležité dobře přežvýkat potravu. Přejídání není nikdy zdravé a stravování se jednoduchými pokrmy je na druhé straně vždy to nejlepší. Doporučuji očistu tlustého střeva proto, abychom se odstranili nahromaděné usazeniny a paraziti a je nezbytné k vylepšování a eliminaci tohoto stavu zvýšit příjem vlákniny a  probiotiká denně 2x ráno po jídle a večer před spaním.

  S pozdravem
  Tím Dr.Facheta

Otázka

Mívám často (dá se říct téměř vždycky) po jídle problémy s trávením, cítím tlak v břiše a mám plynatost

Dobrý den, Mívám často (dá se říct téměř vždycky) po jídle problémy s trávením, cítím tlak v břiše a mám plynatost. Řídím se sestaveným objemovým jídelníčkem pro nabírání svalové hmoty, a tak jsem si myslel, že problémy mohou být způsobeny nadměrným příjmem bílkovin. Zkoušel jsem i vynechat bílkoviny na několik dní a problém stále přetrvával. V jídelníčku mám zahrnuté i velké množství vitamínů a úměrné množství vlákniny. Může se jednat o syndrom dráždivého tračníku nebo jde o něco zcela jiného? Případně jak by šlo problém řešit?

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dobor Viktória
  Viktória Doborová Dietetik, diplomovaný specialista pro nauku o výživě
  13. červenec 2018.

  Dobrý den,

  problémy s nadýmáním a trávením bývají často spojené s potravou, kterou přijímáme, přesně jak jste si mysleli. Pokud však problém přetrvává i při jiných jídlech a je v podstatě jedno, co sníte, tak by se příčina měla hledat někde jinde. Stanovit diagnózu při těchto příznacích bývá někdy náročné, protože provázejí mnohé onemocnění, ale někdy opravdu postačí pouze malá úprava životosprávy. Doporučila bych Vám sledovat jednotlivé druhy potravin, zda nevíte přijít na to, která Vám způsobuje tyto problémy. Pokud ne, tak byste měli navštívit gastroenterologa. Důležitý je úvodní rozhovor, kde si spolu projdete podrobně Vaši životosprávu.
  Možná postačí, když zvýšiťte příjem enzymů, tedy konzumujte syrové ovoce a zeleninu, případně šťávy. Se zvýšeným příjmem vlákniny je nutné podstatně zvýšit i příjem tekutin. Výborné jsou různé smoothies koktejly, které jsou snadno stravitelné a víte do nich přidat, co potřebujete. Pokud je však příčina skryta v nějakém onemocnění, tak se problém pravděpodobně bude muset řešit s lékařem.

   

  S pozdravem

  Viktória Doborová


Otázka

Trpím zapáchajícimí větry.

Dobrý den.Trpím zapachajícimí větry,koupila jsem si parazit stop nevím jak ho užívat,po a nebo před jidlem.lečím se s cukrovkou.

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietoložka, alternativní medicína
  1. listopad 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Príčin môže byť niekoľko. Nadmernú plynatosť môžu spôsobovať niektoré potraviny, pretože obsahujú viac nestráviteľných sacharidov ako ostatné, prítomnosť parazitov, vnútorné poruchy. V prvom rade je dôležité očistiť črevo, zmeniť stravovacie návyky tak, aby sa zlepšilo trávenie a vstrebávanie. Dobrú službu môžu urobiť aj probiotiká.

  S pozdravom
  Ronajová Barbora
   

Otázka

Mám následující problémy nafouklej často, mám tlak na břiše.

Dobrý den, rád bych se poradil Již delší dobu jsem jedl nezdravě hodně pil alkoholu a kouřil. Dříve jsem jedl paleo stravu bohatou na zeleninu a trochu masa a trochu ovoce a zdravé tuky. Nyní jsem se k tomu vrátil ale jsem na této stravě teprve týden. Mám následující problémy nafouklej často, mam tlak na břiše,který koluje chvíli pod žebry potom v bocích atd.. Dříve když zažívání fungovalo jsem chodil na toaletu 3x-5 denně. Nyní jdu 1x-2x ale jen trochu. Nasadil jsem probiotika, mám clean side,ale údajně při zánětu střev, kdyby to bylo nebo chronická zácpa, nevím jestli to používat. Dále jsem nasadil čaje na zažívání a hodně piju. Ale stále kouřím, takže bych měl asi i přestat že? Nepiji alkohol, nejím cukry jednoduché ani žádné pečivo ted co mám problémy trvá to už tři týdny. Chtěl jsem poradit co proto mohu ještě udělat a jak dlouho by to mohlo trvat. Po cvičení se to vždy na chvíli zlepší a ráno na lačno je to taky o 50% lepší. Můžete mi poradit co mohu udělat. Děkuji za brzkou odpověd.

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  27. červenec 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Odporučil by som Vám dôkladné vyšetrenie u gastroenterológa ale  popritom Clean  Inside užívať môžete, nakoľko vláknina zmäkčuje stolicu a znižuje tlak v črevách, čím sa obsah čriev stáva pohyblivejší. Nadúvanie môže byť  dôsledok nesprávnej výživy sýtené nápoje, potraviny, obsahujúce škodlivé látky, alebo nesprávne stravovacie návyky: keď jeme rýchlo, bez dôkladného prežutia potravín, prehĺtame zbytočný vzduch, toto všetko môže spôsobiť nadúvanie. Pri prevencii môže veľa pomôcť zmena jedálnička a  príjem probiotík. Probiotiká totiž prispievajú k obnove črevnej flóry, a tým účinne zabraňujú aj nadmernej plynatosti. Fajčenie skúste obmedziť.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Po každém jídle se mi bricho nafoukne.

Jsem 21 rokem vozíčkářka. Po každém jídle se mi bricho nafoukne, na stolici chodím cca 10 dní , je tvrdá, co mám dělat. Vyzkoušela jsem čaje, bylinky, čipky, vlákninu, teplou vodu ,,, Už nevím co si dát , Aby mi to pomohlo. Denně piji 3 litry

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  24. červen 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Nafúknuté brucho sa dá efektívne liečiť stravou bohatou na vlákniny, pravidelným pohybom, dôkladným prežúvaním potravy, a kvôli dlhodobému výsledku častou detoxikáciou organizmu.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Asi půl roku mě trápí nadýmání a plynatost.

Dobrý den, asi půl roku mě trápí nadýmání a plynatost.Nàhodou jsem se dočetla, že nadýmání můžou způsobovat prášky na bolest jako např. Ibuprofen,který já užívám na bolesti pri artritidě i několikrát denně. Je to pravda? A jak se můžu nadýmání zbavit? Jím zdravě a střídmě,dostatečně piju. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Nadýmání

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  4. duben 2017.

  Dobrý deň prajem,

  V prvom rade Vám odporúčam zmeniť stravovacie návyky tak, aby sa zlepšilo trávenie a vstrebávanie, treba jesť pomaly a dobre potravu prežuť. Odstrániť nahromadené usadeniny a parazitov pomocou výdatnej detoxikácie. Zvýšiť príjem vlákniny a mliečnych baktérií – probiotík.
  Plynatosť Vám zmierni aj anízový, alebo feniklový čaj.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki