Otázka

Bude to už 6 let, co mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu

Dobrý den, bude to už 6 let co mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Kamarádka mi zdělila svojí zkušenost s její koleginí z práce která měla stejnou diagnózu a hledala i různé alternativní způsoby léčby až se dostala k informaci, že to v jejím těle způsobuje tasemnice a po nějaké léčebné kůře z ní opravdu vyšla a od té doby nemá problémy. A protože ví, že hodně jím a přitom jsem pořád velmi hubená, jako ta její kolegyně, tak si myslí, že je to u mě to samé. Když jsem si přečetla několik článků o tasemnicích, možných nákazách a projevům tak to skutečně nemohu vyloučit. Vyrůstala jsem na malé vesnici, kde jsme pěstovali spoustu zvířat a mimo jiné i krávy (PRASATA NE), vše se hnojilo kravským hnojem. S váhou mám opravdu dlouhodobě problémy. Měřím 156 cm a nikdy se mi nepodařilo dostat se přes 48 kg (48 kg maximum většinou spíš okolo 44 kg) a jím opravdu hodně. Často se lidi diví kolik toho sním a jsem pořád tak hubená. Pociťuji dlouhodobě chronickou únavu, skleslost, neschopnost koncentrace, výrazné zapomínání. Poruchy spánku, nervozitu, občas bolesti svalů až záškuby. Nechuť k jídlu ale částé silné pocity hladu až křeče v břiše. Občasné bolesti v horní části břicha pod žebry a způsobuje to i ztížené dýchání. Chtěla bych se zeptat na radu jak postupovat. Četla jsem, že běžné lékařské vyšetření ze stolice není úplně spolehlivé pro zjištění nákazy tasemnicí. Zajímalo by mě zda existuje nějaká jiná metoda jak to zjistit a jak tedy postupovat. Děkuji za odpověď

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  7. červenec 2018.

  Dobrý den přeji,

   

  je nutné, abyste navštívili infektologové a on Vás kompletně vyšetří. Při tomto vyšetření se odebírá vzorek stolice a také krev. Pokud je třeba, tak se dělá výtěr z konečníku, respektive výtěr náplastí při konečníku. Takto se umí účinně zjistit, jestli máte nějaké parazity a zda to je důvodem toho, že máte zdravotní problémy. Podle Vašeho popisu bych to opravdu odhadoval na něco takového, ale je to samozřejmě nutné potvrdit odborným vyšetřením. Dnes existuje účinná léčba na tyto prolémy, takže nemusíte mít obavy, vyšetření jsou také téměř bezbolestné.

   

  S pozdravem

  Dr. Podlupszki

   

Otázka

Jak zvládnout parazity?

Dobrý den, asi rok řeším chronické zahlenění hlavy a dýchacích cest i antibiotiky, bez výsledku. Potom mi přístroj Sensitiv Imago zjistil, že mám v hlavě parazit Toxocara canis . Prosím jak se ho mohu zbavit z celého těla i z hlavy? Manžel má Schistasoman mansomy (? ) co na toto prosím? Mnohokrát Vám děkuji za zajímavý článek, člověk si někdy sám u lékařů připadá jako nějaký parazit. Mašterová D.

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  14. březen 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Ja by som Vám doporučil, aby ste v každom príprade navštívili infektologa. Je dôležité dôkladné vyšetrenie na parazity. Následne vhodná liečba na stanovenú diagnózu.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki


Otázka

Mám 2 letou dceru, které jsme našly roupy, můžeme jí zklusit podávat Parasic Junior?

Dobrý den, mám 2 letou dceru, které jsme našly roupy. Dodržujeme velmi důkladně hygienu, čisté spodní prádlo, pyžamo, lůžkoviny,... Můžeme jí zklusit podávat Parasic Junior nebo je příliš velké riziko alergické reakce a jiných vážných vedlejších účinků? Vermox nezabírá. Malá je klidná, dobře prospívá, dobře spí. Je to cca 1 roup za čas, co objevíme. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Javůrková

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  23. říjen 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Áno Vaša dcérka môže užívať prípravok Parasic Junior 1-5 dní malú kávovú  lyžičku , k tomu absolvovať Probiotiká ráno aj večer. Po 5 dní 1 čajovú lyžicu a večer Probiotiká. Odporučuje sa aj pre Vás absolvovať prípravok proti parazitom minimálne dva mesiace.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Zjistila sem že mám hlísty(parazity).

Dobrý den, Ráda bych se zeptala , zjistila sem že mám hlisty(parazity), když relaxuji citim po těle hlavně svědění pod bříšku,občas svědění na rukách mohly by tohle dělat.

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietoložka, alternativní medicína
  17. duben 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Ak máte podozrenie, že máte v tele parazitov, absolvujte parazitologické vyšetrenie, kde vám odoberú vzorku zo stolice a krvi. Ak výsledky potvrdia, že máte  parazity niekde vo svojom tele, potom je nutná liečba. Dobré skúsenosti máme s produktom Parasic, ktorý pomáha odstrániť z organizmu škodlivé parazity, medzi nimi črevné parazity a ich vajíčka.

  S pozdravom
  Dr.Ronajová