Otázka

Chci se zeptat, zda jsou dostupná jiná alternativní léčiva na roupy než Vermox?

Dobrý den, zjistila jsem u sebe výskyt roupů a vybrala jsem již dvojnásobné balení léku Vermox, který mi předepsal obvodní lékař. Dle návodu jsem se jich měla zbavit po měsíci. Beru léky po 14 dnech již dva měsíce a stále jsem se jich nezbavila. Vždy po 14 dnech se znovu objeví živí jedinci. Vzhledem k tomu, že mi lék Vermox způsobuje vedlejší účinky - rozpraskaná kůže na rukou, nechci ho již déle opakovaně užívat. Chci se tedy zeptat, zda jsou dostupná jiná alternativní léčiva na roupy, které bych mohla vyzkoušet, jestli zaberou. Děkuji za vaši odpověď

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  3. duben 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Odporúčam výživový doplnok Parasic, ktorý pomáha odstrániť škodlivé parazity, medzi nimi črevné parazity a ich vajíčka z hrubého čreva a z ostatných častí organizmu. Je účinný a zároveň bezpečný, nezaťažuje dospelý organizmus.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Ve stolici jsem našla malé hýbající se červíky.

Dobrý den,Dnes jsem byla normálně na velké,A ve stolici jsem našla malé híbající se červíky a bílé a malé a konečník mě svědí.Prosím o pomoc

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  12. leden 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Odporúčam  absolvovať parazitologické vyšetrenie, kde sa odoberie a vyšetrí vzorka stolice, krvi, moču atď. V stolici sa dokazuje prítomnosť črevných parazitov, vajíčok, cýst, lariev alebo dospelých červov aj priamymi vyšetrovacími metódami.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Mohu používat Parasic Junior v období kojení?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu používat Parasic Junior v období kojení, kojím už jen v noci, pomalu malou odstavuji, bude ji v lednu rok. Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Marie Badinková

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietoložka, alternativní medicína
  28. prosinec 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Používanie Parasic  Junioru sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám ako aj deťom mladším ako 18 rokov. Liečivé rastliny sú na liečenie tou najprirodzenejšou cestou, v období tehotenstva a dojčenia predsa len treba byť opatrný -  môže vzniknúť alergická reakcia na niektorú bylinku.

  S pozdravom
  Dr.Ronajová

   

Otázka

Mám časté svěděni v konečníku, trpěla jsem na červíky, je nějaká přírodní léčba?

Dobry den.Jsem Helena Milerová,je mi 70let,posledni rok mam potiže ze žaludkem,byli mi odstraněne 2polypy 5a2cm,taky měla jsem polyp ve střevě ktery byl odstraněny.Snažim se jist hodně zeleniny,ovoce,ryby,ovesne vločky,brambory.Problem mam,že mam časte svěděni v konečniku,trpěla jsem na červiky jako ditě.I v dispělosti brala jsem syrup Pirvinium.Dnes v lekarně ho nedostanu.Mužete mi poradit co z tym mužu udělat sama? ,je nijaka přirodni lečba? ,znam pouze česnek.Je to ale malo,to svěděni mi zněpřijemnuje život,mysli že červiky vladnou v mych střevech.Moc Vas prosim,jestli mužete a znate přirodni lečbu,poradte mi DĚKUJI. (Olouvam se za hyby v texstě.jse samouk v Češtině,mym rodnym jazykem je Polština. Děkuji)

Odpovědi
Kategorie: Parazité

Odpověď

 1. Dr. Rónay
  Barbora Ronajová Dietoložka, alternativní medicína
  22. prosinec 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Aby sa odstránili parazity v ľudskom tele, v prvom rade je dôležité prečistiť celý tráviaci systém. Očista čreva bylinami je nevyhnutná, pretože väčšina zdrojov vody je v blízkosti ľudských osídlení, a tak je vysoká pravdepodobnosť, že sú infikované parazitmi. Zvýšený príjem vlákniny umožní zrýchliť čas prechodu nestrávených zvyškov potravy, čím sa zabráni ich ukladaniu, a tak sa nevytvoria vhodné podmienky pre parazity. A tiež je potrebné prijímať dostatočné množstvo vitamínov.

  S pozdravom
  Dr.Ronajová