Otázka

Mohu jí tedy podat Parasic junior?

Dobrý den, pane doktore, večer jsem přišla na přítomnost parazitů v mém a dceřiném těle a na internetu jsem našla přípravek Parasic, který se ale nedoporučuje dětem. Dceři je 6 let a má bezlepkovou dietu. Mohu jí tedy podat Parasic junior? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. RM

Odpovědi
Kategorie: Parazity

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  1. červen 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Antiparazitický doplnok Parasic Junior je vhodný pre deti od 4 rokov na odstránenie parazitov z organizmu. Vhodný aj pre Vašu dcérku, odporúčam užívať dva mesiace.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Můžete mi prosím poradit, na koho se mám obrátit?

Dobrý den, poraďte prosím: je mi 70 let, mám doma své dvě kočky, velkou zahradu a pracuji občas s dovezeným hnojem ze statku. Už 2 roky mám zcela jistě parazity v oblasti perianální, uvnitř - v kanálcích od svěrače hlouběji až téměř k tkáním či k vazivu kostrče, kolem trubice konečníku (snad v prostoru Douglas. trojúhelníku? - pokud si vůbec správně pamatuji tento výraz), nikoli však v konečníku nebo v tlustém střevě. Nikdy nebyli laboratorně prokázáni, protože ve stolici, kterou jsem několikrát do laboratoře odevzdal, se nevyskytují. Proto mi nikdo nepředepsal účinný lék, protože pokud se laboratorně parazit neprokáže, pak neexistuje (praxe lékařů v ČR) . Jak by se ale mohl prokázat, když dovnitř toho prostoru hluboko pod kůží nad svěračem se nikdo nedostane a ani není lékaře, který by takovou možnost výskytu uznal (o tkáňových parazitech naši lékaři až na výjimky - Prof. Kolářová např., ktrá pořádá na toto téma přednášky - taky nevědí, což je přímo kuriózní! ! ). Vermox, jediný lék na českém trhu, na moje problémy vůbec nezabral, albendazol ani antiparazitikum proti tasemnici také ne, zřejmě se jejich účinky do uvedeného místa vůbec nedostaly, patrně ono místo není přímo zásobováno krví, do níž by se teoreticky nějaké procento z těchto antiparazitik mělo dostat. Můžete mi prosím poradit, na koho se mám obrátit? A jaký lék byste mi doporučil? Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Parazity

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. březen 2016.

  Dobrý deň prajem,

   

  Pri podozrení na parazit je vhodné absolvovať parazitologické vyšetrenie, kde sa odoberie a vyšetrí vzorka stolice, krvi, moču atď. Aj ja keď mám podozrenie na parazitárnu infekciu, pacientov posielam na infektológiu. V prípade, že sa prítomnosť parazita potvrdí, lekár Vám nasadí lieky. Tie sa vyberú podľa konkrétneho typu parazita, ktorého máte. Črevného parazita sa môžete zbaviť buď liečbou klasickou medicínou alebo prostredníctvom alternatívnej liečby s rôznymi prírodnými prostriedkami.

  S pozdravom
  Dr,Podlupszki


Otázka

Potřebuji k vyšetření na parazity lékařské doporučení ?

Dobrý den.Potřebuji k vyšetření na parazity lékařské doporučení? Jak toto vyšetření probíhá? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Kategorie: Parazity

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  3. březen 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Áno potrebujete k vyšetreniu na parazity aj lekárske odporučenie od praktického lekára. Ak pacient vyhľadá lekára, urobia sa krvné testy.  Potom sa robia ďalšie vyšetrenia. Pri črevných parazitoch je hlavnou diagnostickou metódou priamy dôkaz zo stolice. Pri krvných a tkanivových parazitoch je dôkaz z krvi.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám Parasic junior, jsem dospělá, jaké je užívání?

Jednoduchá otázka: Mám Parasic junior, jsem dospělá, jaké je užívání? Brát př.2_3 káv.lžičky na noc do vody a zapít? ? ? Nebo je lépe už nepít, aby víc "fungoval"? Nebo je to jedno..? ? Lahvičku mám 120 ml, bude mi na odčervení stačit? Vážím 78 kg. Díky za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Parazity

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  5. únor 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Parasic Junior sirup sa doporučuje pre dospelých  3 čajovej lyžičky dva krát za deň, najlepšie ráno a večer pred jedlom. Sirup môžete zapiť s nejakým nápojom.  Aby sa odstránili parazity prípravok sa doporučuje užívať minimálne dva mesiace.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki