Otázka

Jakou dietu bych měla sledovat při autoimunitní snížené činnosti štítné žlázy?

Zdravím! Chtěla bych Vás požádat o pomoc, jakou dietu bych měla sledovat při autoimunitní snížené činnosti štítné žlázy? Jsem trochu ztracená, co mohu a co ne. Předem děkuji za Vaši pomoc!

Odpovědi
Kategorie: Štítná žláza

Odpověď

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecová Dietetik, diplomovaný specialista pro náuku o výživě
  12. květen 2018.

  Dobrý den přeji,

  Co se týká stravování, určitě doporučuji konzumaci selenu a snížení příjmu potravin s vysokým obsahem jódu. Zelenina s obsahem selenu: brokolice, zelí, špenát, fazole lima, sója, chřest, černá fazole, houby. Ovoce s obsahem selenu: banán, grapefruit, hrozny, kiwi, citron, žlutý meloun, mango, moruše, pomeranč.  Z ořechů stojí za zmínku brazilské ořechy, jejichž obsah selenu je obzvláště vysoký. Ostatní potraviny bohaté na selen: hovězí maso, ryby, mořské ryby (tuňák, treska, sleď), obiloviny, velké množství selenu se nachází také v celozrnných obilovinách. Potraviny s vysokým obsahem jódu: brambory, jogurt, sušené řasy, krystalická himálajská sůl, mléko, borůvky, mořské ryby, sušené švestky, vejce a jahody. Je však velmi důležité, že v případě autoimunitního onemocnění se NESMÍ konzumovat potraviny s obsahem jódu. Např. jódovaná sůl.

  Potřebná je pravidelná konzultace a kontrola, protože při autoimunitním onemocnění štítné žlázy se poměrně rychle může obrátit snížená činnost na zvýšenou.

   

  S pozdravem
  Koprivanecová


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku