Otázka

Co mohu udělat pro zrychlení látkové výměny?

Mám 50 let a už dlouho mám trávicí problémy. Často se stává, že 2-3 dny nemám stolici a když ji mám, jde to velmi těžko. Každý den jsem nafouklá, i tehdy, když celý den nic nejím. Stává se i to, že si nemohu ani říhnout a nemohu se zbavit ani plynů. Co bych měla udělat, abych zrychlila látkovou výměnu a abych se zbavila neustálého nafouknutí? Děkuji.

Odpovědi
Kategorie: Trávení

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  2. květen 2018.

  Vážená paní!

  Děkujeme za Vaši důvěru! V první řadě Vám doporučujeme, abyste se objednala na komplexní gastroenterologické vyšetření! Podle Vámi uvedených příznaků se pravděpodobně jedná o syndrom dráždivého střeva (IBS), co může toto vyšetření potvrdit nebo vyvrátit. Vaše příznaky a IBS jsou histolickou terapií výborně léčitelné a v případě zájmu Vás budeme v osobním e-mailu rádi informovat o podrobnostech.

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki

Otázka

Normální vyprázdňování u detí

Dobrý den.Syn (9 let) má od narození problémy s malou frekvencí stolice.I když jsem plně kojila,byl jako batole 2× na vyprázdnění pomocí klystýru v nemocnici,protože neměl stolicí 12 dní.I nadále se vyprazdňoval cca 3× týdně.Ve věku 4 let byl na odborném vyšetření střev.Diagnóza od p.doktora byla-širší a delší střeva,než je normál.S doporučením úpravy stravy a dostatku pohybu se častost stolice nezlepšila.Syn nemá bolesti břicha,jí úměrně svému věku,pohybu má dost.Stále mně trápí otázka,jestli stolice 2×až 3× týdně je dostačující .Děkuji Miluše

Odpovědi
Kategorie: Trávení

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  18. březen 2018.

  Dobrý deň prajem,

  vyprázdňovanie je veľmi individuálnou záležitosťou a to nielen u dospelých, ale aj u detí. Lekára vždy zaujíma, či je vyprázdňovanie pravidelné a aká je konzistencia stolice, práve tieto parametre hovoria o tom, či je zdravotný stav vyhovujúci. Teda pokiaľ je stolica pravidelná a nie sú prítomné žiadne iné ťažkosti, tak sa nemáte čoho obávať. Strava by samozrejme mala byť bohatá na vlákninu, ale tiež je dôležitá konzumácia ovocia a zeleniny, prípadne mliečnych výrobkov. Pohyb je u dieťaťa samozrejmosťou. 

   

  S pozdravom 

  Dr. Podlupszki


Otázka

Reflux a jiné komplikace

Dobrý den,chci se zeptat,už jsem měla 4x vyšetření na gastroskopii a byl mi zjistěn reflux II stupně,zánět v jícnu a žaludku,eroze v jícnu..beru kinito a nolpaza 40.a stále mám bolesti v jícnu už od září od operace žlučníku se mi bolesti objevily..předtím jsem byla zdravá.Tak se chci zeptat,jestli to přestane někdy bolet ten jícen a jestli pak budu moct vysadit léky nebo je to na pořád..nebo se reflux a eroze jícnu řeší operativně a nemusela bych už pal brát léky nikdy? Moje bolesti jsou takové,že musím celý den ležet na gauči a ani se nehnu,tak se chci zeptat kestli je to normální,už jsem i kvůli toho skončila několikrát na pohotovosti..děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Trávení

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. březen 2018.

  Dobrý deň prajem,

  po operáci žlčníka niekedy hneď, niekedy až po niekoľkých rokoch, sa zvykne objaviť takzvaný poscholecystectomický syndróm. Je to stav, kedy chýba žlčový vak a žlč okrem iného tečie naspäť do žalúdka, čo Vám može spôsobiť Vaše ťažkosti. Liečba je dobrá, iné neexistuje. Operácia Vám nepomôže.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Po jídle cítím v žaludku - hrudníku nepříjemný pocit.

Zdravím Obracím se na Vás s jedním problémem. V poslední době, pomalu už půl roku, jsem si všimla, že po jedení (je jedno jaké množství sním) cítím v žaludku a v hrudi divný pocit. V oblasti břicha si všímám, jak mi bije srdce, jako kdyby se mi něco v břichu hýbalo. Jsem celkem hubená a mám průměrnou výšku, možná, že to je příčinou. Ale divný pocit v břichu a v hrudi nemohu nikam zařadit. Byla jsem už u kardiologa a u sportovního lékaře a EKG neukázalo žádné změny, vše bylo v pořádku. Byla jsem na vyšetření štítné žlázy, i TSH bylo v pořádku. Chtěla bych se Vás zeptat, co to podle Vás může být? Je možné, že mám vysoký cholesterol? Poznámka: jsem 21 leté děvče, kouřím, piji kávu, studuji na vysoké škole, jsem hubená (45 kg) a vysoká (162cm). Poznamenala bych, že moje váha nebyla nikdy vyšší než 48 kilogramů. Předem děkuji za Vaši odpověď!

Odpovědi
Kategorie: Trávení

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  5. březen 2018.

  Dobrý den přeji,

  Doporučuji Vám gastroenterologické vyšetření, výsledky potřebných vyšetření pomohou Vašemu lékaři větším množstvím informací.

  S pozdravem
  Dr. Podlupszki