Otázka

2 měsíce, většinou po stolici, jsem velmi nafouklá a mám bolesti v oblasti břicha

Vážený pane doktore, jsem 25letý muž. 2 měsíce většinou po stolici, jsem velmi nafouklý a mám bolesti v oblasti břicha. Bolest při běhu nebo větší zátěži zesílí a konzistence mé stolice je někdy dost řídká, ale stává se i to, že nemám několik dnů stolici. Kolonoskopie tlustého střeva ukázala mírný zánět, histologie je negativní. Lékař mi žádné léky nepředepsal, je to v pořádku? Těžkosti stále přetrvávají. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Trávicí enzymy

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. červenec 2018.

  Dobrý den přeji,

  Doporučuji Vám udělat si Normix kúru a také užívání enzymů podporujících trávení, aby přestalo nadýmání.

  S pozdravem

  Dr.Podlupszki

   

Otázka

Je vhodné zkombinovat probiotika, prebiotika a k tomu ještě enzymy na trávení?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je vhodné zkombinovat probiotika + prebiotikum a k tomu ještě enzymy na trávení. Nebo zda je lepší nejprve třeba začít s anti parazitním doplňkem, a poté začít brát ostatní. Mám neustálé problémy s bolestmi břicha s nafouklým břichem, střídání průjmu, a zácpy,které se stále opakují dokola. Nebo zda byste mi prosím nedoporučil jinou účinnou formu užívání doplňků, aby tyto problémy zmizely. Děkuji předem Nováková

Odpovědi
Kategorie: Trávicí enzymy

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. červen 2018.

  Dobrý den,

  Nejdříve bych Vám doporučoval, abyste si pročistili tlusté střevo. Tedy ideální by bylo začít užívat clean inside program minimálně 2 měsíce. Vhodné je doplnit probiotika, neboli symbiotiká. Symbiotika jsou doplněk stravy s výjimečným složením - probiotikum a prebiotikum. Pokud Vaše problémy neustoupí, tak můžete později nasadit i trávicí enzymy.

   

  S pozdravem 

  Dr. Podlupszki

   

Otázka

Trápí mě velká únava, svědění kůže a přibírání na váze

Dobrý den, pane doktore, při vyšetření endosono mně byla diagnostikována suprapapilární stenoza choledochu (jsem po laparoskopické operaci žlučníku v r. 1995, kdy ve žlučovodu mně byla nalezena zapadlá kovová svorka - nad Vaterskou papilou). Kromě občasných bolestí v místě, kde byla svorka, mě štípe slinivka, užívám trávící enzymy, i přes opravdu přísnou dietu. Kromě toho mě trápí velká únava, svědění kůže a přibírání na váze, které nedokážu nijak ovlivnit (celý život jsem si hlídala váhu a nyní je to mimo moje síly). Mohl byste mi, prosím, poradit, jak na tyto problémy, jsem z toho nešťastná. Laboratorně žádné výrazné nálezy nemám. Moc děkuji za Váš názor. ing. Marie Nováková (52 let)

Odpovědi
Kategorie: Trávicí enzymy

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  25. duben 2018.

  Dobrý deň prajem,

  nemyslím si, že to bude súvisieť so stenózou. A keďže máte laboratórne výsledky v norme, že by to mohlo súvisieť s organickou príčinou. Do úvahy prichádza ešte endokrinologická záležitosť. Čiže by ste mali vyhľadať odborníka v tejto oblasti, aby Vám spravil vyšetrenia.

   

  S pozdravom

  Dr. Podlupszki

Otázka

Beru již měsíc trávící enzymy DigestFX 3 x denně (1 tableta ke každému jídlu) a potýkám se s průjmem

Dobrý den, beru již měsíc trávící enzymy DigestFX 3 x denně (1 tableta ke každému jídlu) a potýkám se s průjmem. Před braním těchto trávících enzymů jsem průjem neměla. Mám přestat brát tyto enzymy? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Trávicí enzymy

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  13. leden 2016.

  Dobrý deň prajem,

  Áno, lieky čo majú enzymatický účinok môžu spôsobiť redšie stolice.
  Musíte obmedzit najprv počet liekov a keď to nezaberie tak vynechať na
  nejaký čas.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku