Otázka

Zácpa u dítěte umí potrápit

Vážený pane doktore, můj synek (5 let) trpí zácpou, respektive od miminka, máme za sebou odvar z ovesných vloček namísto kojenecké vody, laktulosu, glycerinové čípky, Forlax 10g v postupných dávkách a dlouhodobě, ovesné šťávy, vysazení kravského mléka, defekační režim, easylax, dodržování pitného režimu, švestkové šťávy, dostatek jablek, švestek, hrušek, dokonce jsme strávily i několik dní v nemocnic, kde podstoupil rentgen tlustého střeva, které má delší, nicméně se s tím prý nedá nic dělat a biopsii, která vyloučila hirschprungovu nemoc, od lékaře mám informaci, že synkova chronická zácpa je běh na dlouhou trať a že jeho stav může přetrvávat do jeho 15 let. Navíc od loňského května začal intenzivně umazávat, což upřímně není úplně slučitelné jednak s docházkou do školky a se sociálním zařazením vůbec, jeho lékař v tuto chvíli nezná řešení, jen mu mám podávat 2x denně 500 ml klystýru a 2x denné forlax, což samozřejmě není řešení jeho problému, nýbrž pouze udržení nějakého stavu. Pokud vysadím Forlax a případně i klystýr, vyprázdní se tak 1x za týden až 10 dnů. Prosím Vás tak o radu. Děkuji velmi. Eva a syn Kubík.

Odpovědi
Kategorie: Zácpa

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  12. duben 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Obávam sa, že ani ja Vám neviem nič múdreho poradiť. Podľa mňa robíte všetko, aby mal stolicu, ale bez efektu, za čo Vy nemôžete. Podporujte vylučovanie stravou aj naďalej a pokúste sa so synom podstúpiť ešte nejaké vyšetrenia, pretože tento problém môže byť prejavom nielen fyzického problému, ale i psychického, takže sa skúste poradiť i s týmto odborníkom.
   
  S pozdravom
  Dr. Podlupszki

Otázka

Již 2 roky mám problémy se zácpou.

je mně 73let a mam již 2 roky problémy se zacpou a nic opravdu jsem zkusila co se dalo takže užívám sirup, kolonoskopii jsem podstoupila asi před 3 lety lékaři jsem to říkala a ten mně řekl že mám užívat dál sirup ,ale co když mne to nebude za chvíli pomáhat co bude pak Poradte mne jestli je to možné. děkuji Vám,

Odpovědi
Kategorie: Zácpa

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  6. únor 2018.

  Dobrý deň prajem,

  Mali byste jesť veľa produktov obsahujúcich vlákninu a taktiež vlákninové výž. doplnky.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki


Otázka

Chtěl bych se zeptat zdali je potřeba si nechat udělat kolonoskopii vzhledem k mé mnoholeté zácpě?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zdali je potřeba si nechat udělat > kolonoskopii/vzhledem k mé mnoholeté zácpě/.Nechal jsem si udělat test > na SEPTIN 9 a nevím zdali to stačí a jak je případně spolehlivý? ? ? A poslední kolonoskopii jsem > měl cca před 6lety s normálním nálezem.Jinak výsledek testu-nebyla prokázána přítomnost metylovaného SEPTINU 9 v analyzovaném vzorku.

Odpovědi
Kategorie: Zácpa

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  24. listopad 2017.

  Dobrý deň prajem,

  ten test je dosť spoľahlivý a keď ste mali kolonoskopiu pred 6 rokmi negatívnu a test je takisto negatívny, v takom prípade nepotrebujete kolonoskopiu. Odporúčam užívať vlákninu, ktorá zvyšuje objem črevnej hmoty, a tým zabraňuje zápche. A tiež  raz ročne absolvovaná očistná kúra môže poskytnúť účinné riešenie toho, aby sa upchatie Vašich čriev a zápcha vzniknutá v dôsledku stravy chudobnej na vlákniny dali odstrániť.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki

Otázka

Po operaci mam problémy s trávením -častá plynatost, zácpa.

Jsem asi 3 mesice po odstraneni sleziny kvuli zvetsujicimu se nezhoubnemu nadoru velikosti cca 10 cm. Po operaci mam problemy s travenim -casta plynatost, bolesti od nafoukleho bricha, obcas zacpa nebo moc tuha stolice. Mohu tyto problemy /take snizena iminita, opak. anginy,uz 2x/ resit vasim programem na ocistu strev a nasledne detoxikaci? Dekuji za odpoved a preji hezky den.

Odpovědi
Kategorie: Zácpa

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  3. září 2017.

  Dobrý deň prajem,

  Črevá po operácii zaťažujte postupne. S detoxikáciou treba počkať, aby sa zahojili tie rany, odporučil by som užívať Probiotiká ráno 2x aj večer 2x. Po operácii je vhodná tekutá až kašovitá strava, dostatočný príjem plnohodnotných bielkovín, vitamínov, minerálnych látok. Prevenciou proti zápche je Ľanový olej, ráno a večer pol hodiny pred jedlom zmiešajte 1 až 3 polievkové lyžice ľanového oleja s kvalitným nízkotučným mliečnym produktom.

  S pozdravom
  Dr.Podlupszki