Otázka

Mohou probiotika ovlivnit vyprazdňování?

Mám jeden dotaz ohledně mojí brzy 4leté dcery. Lze říci, že téměř od narození má problémy s vyprazdňováním. Na velkou potřebu chodí v současné době každé 3 až 4 dni. Má rozmanitou stravu. Každé ráno jí čerstvou zeleninu, na svačinu ovoce a každý večer jogurt. Stolice vypadá být v pořádku (není ani moc tuhá, je normálně formovaná). Protože se dcera nevyprazdňuje pravidelně (každý den), je vidět, že to schválně zdržuje až do poslední chvilky. Zkoušeli jsme jí to upravit aj probiotiky. Buď se nic nedělo (ten interval vyprazdňování se nezměnil) anebo se to dokonce zhoršilo - což je momentální situace. Po nasazení probiotik „Biopron 9“ se změnil ten interval vyprazdňování na 5 dnů, což už není normální, si myslím. Mohli to způsobit ty probiotika? Bere je téměř dva týdny – máme ještě počkat nějaký čas, než se to upraví?

 Za brzkou odpověď předem děkuji.

 S pozdravem Miroslava

Odpovědi
Kategorie: Zácpa

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  10. leden 2014.

  Milá paní!
  Podle mých znalostí a zkušeností probiotika jen zlepšují vyprazdňování, anebo na něj nemají žádny vliv. To znamená, že by situaci neměly zhoršovat. Doposud jsem se nesetkal s Vámi popsaným stavem, ale je pravda, že nejsem dětský gastroenterolog. Doporučil bych Vám event. obrátit se na dětského gastroenterologa.

    S pozdravem  Dr. Podlupszki

Otázka

Jak mám správně užívat vlákninu?

Dobrý den,

je mi 33 let a užívám Clean Inside celou sadu už 7. den, ale nic to se mnou nedělá, dokonce mám pocit, že chodím méně často na stolici než dříve.

Je to normální?

Já vím, že každý organismus je jiný, ale začaly jsme to spolu s kamarádkou a ona má stolici dost často.
Možná bude problém v tom, že já nedokážu vypít ten prášek jako nápoj, ale dávám si ten prášek přímo do úst a zapiju to 3 dl vody.
Může to být proto?
Anebo mám jen ještě nějakou dobu počkat?

Odpovědi
Kategorie: Zácpa

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  10. leden 2014.

  Dobrý večer!
     Problém bude v tom, že neředíte vlákninu v tekutině. Tekutina nemusí být pouze voda, já to taky jen v samotné vodě nedokázal vypít, ale může to být i džus, v tom případě je už namíchaný nápoj chutnější. Jasně, že se při tom musí dodržovat také doporučený pitný režim.

     S pozdravem Podlupszki


Kategorie je prázdná

V této kategorii nebyla nelezena žádná otázka.

Hledejte dále nebo nám můžete položit otázku.


Pošlete nám svoji otázku