Otázka

Mám na Vás dotaz. Byl jsem na vysetření pro nárazovou bolest v levem podzebrí.

Dobrý den pane doktore, mám na Vás dotaz.Byl jsem na vysetření pro nárazovou bolest v levem podzebrí. Udělali mi sono pankreas v oblasti hlavy nezvětšený ohraničený bez.ložisk.změn. přim echoginity tělo a kauda nepřehledné. Krev S AMSS 0,94ukat/l. Jiné problemy než tu nárazovou pár sekundovou bolest nemám.Nehubnu,chutná mi jen mě to trápí. ,Kdyby to byla slinivka měl bych i jiné potíže? Co by to mohlo způsobovat. Byli by hodnoty amylazy větší.Proč mi nebrali Lipazu stačí jen ta amylaza. Nenašel jsem ji v odběru.A druhý dotaz poslal mě urolog na ct ledvin s kontrastem bude tam vidět i játra a slinivka? Děkuji za odpověd.....míra 53 let nekuřák.

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  16. říjen 2019.

  Dobrý den,

  Bolesti pankreatu jsou nesnesitelné,takže pankreas to nebude.  Pokud máte CT ledvin s kontrastem, tak může být vidět i pankreas, pokud to máte napsané na žádance.

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki

Otázka

Mám problém s tlakom.

Dobrý deň. Mám problém s tlakom. Dolný mám asi v poriadku 77 - 85, ale horný mám stále 147 - 157. Meriam si tlak v kľude, ale neviem ako si znížiť iba ten horný tlak.

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  29. září 2019.

  Dobrý deň prajem,

  Ďakujeme za prejavený záujem! Liečivé huby môžu poskytnúť pomoc v prípade vysokého krvného tlaku niekoľkými spôsobmi. K tomu odporúčame užívanie Fachet Vital Plus s dávkovaním 2x1 kapsula/deň. Túto dávku je možné podľa potreby zvýšiť na 2x2 kapsule/deň (v závislosti od hmotnosti). Prípravok sa doporučuje užívať trvalo, po 4 mesiacoch aktívneho užívania je vhodné držať prestávku 1 mesiac a v terapii pokračovať rovnako cyklicky s dávkovaním 2x1 kapsula denne.

  Čo sa nášho zdravia týka, vznik jednotlivých procesov je ovplyvňovaný mnohými vnútornými a vonkajšími faktormi. Šance na vyliečenie môže zabezpečiť najlepšie komplexná holistická terapia zaradená do systému, ktorá je spojením klasickej a komplementárnej medicíny, zahŕňa v sebe nový pohľad na výživu, liečivé rastliny, pohyb a životný štýl, jednotlivé liečebné metódy a duševné cviky. Duševné faktory totiž zákonitým spôsobom ovplyvňujú fyzické procesy tela.

  S pozdravom
  Dr.Darnói

Otázka

Z ničeho nic sem se začal extrémě potit a omdlívat.

Dobrý den, Jednou jsem v restauraci pojedl oběd (nebyl pikantní prostě klasiku co jím často zapil pitím) a z ničeho nic sem se začal extrémě potit a omdlívat úplně jsem sice neomdlel ale bylo to hodně nahraně trvalo to asi 2 min mezitím jsem zbledl jak stěna, po 2 min vše odeznilo a vše bylo celkem v pohodě. Zajímalo by mě o co šlo jestli jsem měl proste jen nízký tlak ( vždycky mam když si tlak měřím u doktorky celkem normální kolem 120/80) nebo jestli šlo o náznak mozkové nebo tak něco. Díky za váš čas s pozdravem Pavel

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr. Tibor Darnói Nezávislý lékař
  14. říjen 2018.
  Dobrý den,
   
  takový stav připomíná šok, který se často vyskytuje při alergických reakcích. Někdy se takový stav projeví u potravin, které jsou vysloveně silnými alergeny, ale někdy se i při běžné stravě, kterou konzumujeme může stát, že organismus zareaguje jinak. Pokud byste se cítili špatně, případně měly zvláštní pocity, tak nevyhnutelně vyhledejte lékaře, který Vás důkladně vyšetří a vyloučí vážné příčiny, které mohly tento stav způsobit.
   
  S pozdravem
  Dr.Darnói

Otázka

Veškeré výsledky dopadly v pořádku, až na zvýšené jaterní testy.

Dobrý den. 6.8.2018 jsem podstoupil preventivní prohlídku u svého praktického lékaře.Telefonicky mi bylo zděleno,že veškeré výsledky dopadly v pořádku,až na zvýšené jaterní testy,konkrétně hodnota GGT v krvi, kde mi byla naměřená hodnota 1,39µkat/l ,ostatní parametry včetně dalších parametrů i sledovaných obvykle u jaterních testu byli v pořádku. Je mi 38,jsem aktivní sportovec,pravidelně běhám a jezdím na kole,občas se účastním i amatérských závodu,nejsem obézní a nekouřím,hlídám si zdravou stravu.Jsem si však vědom jedné neřesti,"jsem pivař"denně vypijí cca 5 piv. Den před preventivní prohlídkou,jsem také vypil 5 piv a to převážně ve večerních hodinách,nevím jak toto mohlo ovlivnit měřenou hodnotu GGT? Nyní jsem se omezil na jedno "poobědové"pivo denně. Je možné že omezením na jedno pivo denně "ulevím svým játrům" a hodnota GGT klesne? Přeci jen nechci,aby se ze mě stal 100% abstinent,ale rozumím tomu,že 5 piv denně bylo přespříliš. Znamená to,že dle zvýšené hodnoty GGT,došlo k poškození jater,anebo "jen"k jejích přetížení? Co dál mi doporučíte, Předem děkuji za Vaší odpověď.

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  8. srpen 2018.

  Dobrý den přeji,

  Ano máte to z piva. Není to nic vážného. Bez obav si můžete dát 1-2 piva i nadále. Po nějaké době, cca. po 3 měsících kontrola krve, pokud by došlo ke zhoršení, musíte přestat pít pivo.

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki


Otázka

Už se mi několikrát stalo že padám na levou stranu a musim se přidržovat zdi!

Dobrý den. Už se mi několikrát stalo že padám na levou stranu a musim se přidržovat zdi.Jela jsem autem asi před 2 týdny a auto mě táhlo taky do leva ,radši jsem s jízdou přestala .Bolesti žádné nemám.Léčím se s bechtěrevovou nemocí 4 st.a léčím se bio . U pana doktora v Chebu V.Novotného.

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. Jozef Fachet MD, PhD. Onkolog, imunolog, patofyziolog
  22. květen 2018.

  Dobrý den,

  O závratích byste měli určitě informovat svého lékaře. Bylo by vhodné, aby Vám udělal komplexní vyšetření a následně Vás poslal podle výsledků k odborníkovi (neurolog, orl, internista). Závratě není onemocnění, jde jen o projev toho, že v těle něco není v pořádku. Samozřejmě to může mít souvislost i s Vaší diagnózou, případně léčbou. Všechny tyto faktory je třeba brát v úvahu.
  Obecně může závratě způsobovat několik faktorů. Mohou mít souvislost s vnitřním uchem, ale také s nervovým systémem, mozkem. Když se odhalí příčina, může se přistoupit k léčbě. Určitě však závratě není dobré podceňovat.

   

  S pozdravem

  Dr. Fachet

Otázka

Mohl byste mi k tomuto napsat obsáhlejší informaci?

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat na následující: jsem těhotná v 34. týdnu, bohužel své dny trávím v nemocnici a začalo mě všechno svědět. Brali mi krev a zjistili, že kvůli špatné funkci jater musím držet dietu. Bohužel tomu nerozumím, ale myslím si, že musím držet žlučníkovou dietu. Zbytečně jsem se ptala lékaře i sestřiček, co mohu nebo nemohu jíst kromě jídla, které dostávám v nemocnici, odpověď jsem nedostala. Brzy mě pustí domů, ale takto bude těžké dietu dodržovat, když ani nevím, co mohu jíst :( , velmi toužím po čokoládě a sladkostech, ale bojím se jíst i to :(, mohl byste mi k tomuto napsat obsáhlejší informaci? Nebo od čeho by svědění co nejdříve přestalo, protože já už nevím. Díky

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecová Dietetik, diplomovaný specialista pro náuku o výživě
  26. duben 2018.

  Milá Timeo!

  Ve Vašem případě se doporučuje šetřící dieta žlučníku a jater. Posílám Vám informace pro pacienty s onemocněním žlučníku, kterou bych doplnila o to, že kakao a čokoláda podněcuje žlučník k silným stahům, a proto těžkosti zesílí. Proto Vám sladkosti s obsahem čokolády nedoporučuji.

  S pozdravem
  Magdolna Koprivanecová

Otázka

Konzumace ovoce s obsahem vitaminu C během chemoterapie

Milá Magdo! V naší rodině máme pacienta, který kvůli leukémii dostává chemoterapii. V nemocnici mu řekli, aby se vyhýbal ovoci a zelenině, které obsahují vitamin C. Prosím poraďte mi, jakou zeleninu a ovoce může konzumovat! Děkuji za Vaši odpověď! Anno

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecová Dietetik, diplomovaný specialista pro náuku o výživě
  22. duben 2018.

  Milá Anno!
  Na informace, které jste dostala v nemocnici, je moje odpověď následující. Ovoce s vysokým obsahem vitaminu C jsou citrusové plody, šípky a bobulové ovoce (např. rybíz, acai bobule, goji). Ze zeleniny je to červená řepa, která má vyšší obsah vitaminu C, ale její konzumace se spíše doporučuje, než byste se jí měla vyhýbat. Chtěla bych uvést, že jsem nikde nenašla potvrzení tohoto lékařského doporučení, podle kterého se během chemoterapie nedoporučuje konzumace vitaminu C. Do jiné kategorie patří doplňky výživy. Jejich užívání může být během léčby kontraindikováno proto, že obsah a složení účinných látek doplňků výživy není možné v každém případě kontrolovat, co může ovlivnit/změnit léčbu. Proto Vám posílám návrh na dietu, která Vám může pomoci.

   

  S pozdravem
  Koprivanecová

Otázka

Může to být podle Vašeho názoru gastroenterologický problém?

Vážený pane doktore! Obracím se na Vás s trochu zvláštním problémem. Přibližně před měsícem se u mě objevila bodavá bolest v oblasti břicha. Stává se, že to bolí pouze někdy, ale poslední dny téměř stále. Je to pocit, jako kdyby mě bodali nožem, pouze v oblasti břicha. Obvodní lékař mi napsal výměnný lístek na ultrazvuk, kde mi nejdříve zjistili, že se v této oblasti nachází tekutina. Nyní v pondělí mě vyšetřil i druhý lékař, ten však v této oblasti neviděl žádné změny. I nadále mě to však stejně bolí a je to velmi citlivé. Obvodní lékař je bezradný a nakonec mě poslal ke gastroenterologovi, ale není si jistý. Mohl by to být podle Vašeho názoru gastroenterologický problém, nebo kam bych se měla obrátit? Předem děkuji za Vaši odpověď! Barbaro

Odpovědi
Kategorie: Životní styl

Odpověď

 1. Dr. Podlupszki
  Dr. Csaba Podlupszki Gastroenterolog
  18. duben 2018.

  Milá Barbaro!

  Pokud je i SONO negativní a Vaše těžkosti nezmizí, potom se v každém případě doporučuje vyšetření krve, případně CT vyšetření!

  S pozdravem
  Dr.Podlupszki